התבטאות מפתיעה זו מפיו של הנשיא נשמעה במהלך דיון בפרלמנט בצל המשבר הכלכלי החמור באיראן בעקבות הסנקציות מצד ארה"ב. רוחאני הוסיף כי הרפובליקה האסלאמית "תביס את מתנגדיה בבית הלבן ותתגבר על הקשיים הכלכליים הללו"

נשיא איראן חסן רוחאני התייחס הבוקר להשפעת הסנקציות הכלכליות של ארה"ב על ארצו: "רוב העם איבד אמון בעתידה של הרפובליקה האיסלאמית בגלל הסנקציות האמריקניות". עם זאת הוא הוסיף: "טהרן תביס את מתנגדיה בבית הלבן ותתגבר על הקשיים הכלכליים הללו"

את הדברים אמר רוחאני בדיון בפרלמנט שבו ענה לשאלות מחוקקים בנושא המשבר הכלכלי במדינה. זאת הפעם הראשונה שבה מזמן הפרלמנט את הנשיא, הנמצא תחת לחץ לערוך שינויים בקבינט שלו על רקע הקשיים הכלכליים באיראן.

"לא ניתן למזימה להצליח", הוסיף הנשיא האיראני. "שיתוף הפעולה בין הרשויות, הפיקוד הצבאי ומשמרות המהפכה רק מתחזק". הוא ניסה לרכך מעט את הדברים, ואמר כי "על ידידינו ויריבינו להבין שתשאול הנשיא בפרלמנט אין פירושו קרע עם הממשלה".

בנאומו התייחס הנשיא האיראני גם לגל המחאה החברתית ששטף את הרפובליקה האסלאמית בינואר השנה. לטענתו, המחאה נגד הממסד היוותה גורם משמעותי שעודד את נשיא ארה"ב טראמפ לסגת מהסכם הגרעין שנחתם בין איראן והמעצמות בשנת 2015.

זמן קצר לאחר דבריו של רוחאני, דווח בסוכנות הידיעות האיראנית "תסנים", כי המחוקקים בפרלמנט "לא השתכנעו" מנאומו בנוגע לטיפול בכלכלה. רוחאני דיבר גם על "אפשרות שלישית" עבור איראן – במקום להישאר או לנטוש את הסכם הגרעין – אך לא פירט אותה.

ביום ראשון הדיח הפרלמנט האיראני את שר הכלכלה מסעוד קרבסיאן על רקע הצניחה החדה בערך הריאל, המטבע האיראני, וההידרדרות במצב הכלכלי, שהוציאה בחודשים האחרונים איראנים רבים לרחובות. בדיון בפרלמנט הצביעו 137 חברים בעד הדחתו של קרבסיאן ו-121 הצביעו בעד השארתו בתפקיד.

במאי הכריז הממשל האמריקני על פרישתה של ארה"ב מהסכם הגרעין עם איראן שבמסגרתו הוסרו מהרפובליקה האיסלאמית רוב הסנקציות האמריקניות והבינלאומיות הקשות בתמורה לכך שטהרן תרסן את תוכנית הגרעין שלה. הנשיא האמריקני דונלד טראמפ טען שמדובר בהסכם גרוע ושגוי שמסכן את ביטחון העולם.