הבסיס הקדמי החדש: ע"פ דיווח בסוכנות הידיעות 'רויטרס', משמרות המהפכה העבירו למילציות שיעיות הפועלות בעיראק טילים בלסיטיים ארוכי טווח, במטרה שאלו יגבו את איראן במקרה של תקיפה אמריקנית או ישראלית


בוידאו: ניסוי איראני מוצלח בנשק בליסטי)

במקביל לניסיונות ההתבססות הבלתי-פוסקים בסוריה ובצל המצב הכלכלי הקשה במדינה אנשי משמרות המהפכה ממשיכים לא מרפים מהפעולות העמקת האחיזה שלהם באזורים נוספים במזרח התיכון.

סוכנות הידיעות 'רויטרס' מדווחת על כך שלאחרונה הועברו למליציות השיעיות הפועלות בעיראק טילים ארוכי טווח המסוגלים לפגוע בישראל. ע"פ הדיווח – שהוצלב ונמצא אמין ע"י מקורות איראנים, עיראקים ואירופים – בנוסף להעברת הטילים העבירה איראן ידע טכנולוגי ואמצעים לייצור נשק בליסטי נוסף באופן עצמאי.

בכיר איראני הסביר כימה שעומד מאחורי המהלך הוא רצון איראני לקבל "גיבוי" בתרחיש של תקיפה אמריקנית או ישראלית.

"אם הכוחות האימפריאליסטים בראשות ארצות הברית יתקפו אותנו, נוכל לפגוע באופן כאב בהם ובבני בריתם באזור, בדגש על ישראל", צוטט בכתבה בכיר איראני נוסף.

יותר מדינות, יותר מבצעים, יותר תעוזה: המהפך של המוסד בעידן יוסי כהן


כזכור, ראש הממשלה החריף השבוע את הטון כלפי איראן ואמר: "אויבינו אבל יודעים היטב מה ישראל מסוגלת לעשות, הם מכירים את המדיניות שלנו. מי שמנסה לפגוע בנו – אנו פוגעים בו. אינני מפריח סיסמאות באוויר, אני מתאר מדיניות עקבית, ברורה ונחושה. זו המדיניות שלנו. היא מגובה בהיערכות מתאימה, בהצטיידות, במוכנות, ובשעת הצורך בפקודות מתאימות".

"אנו פועלים למנוע את ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה. לא נרפה מיעד זה, כשם שלא הרפינו מן המאמץ להביא לביטולו של הסכם הגרעין הרע עם איראן, יעד שנתפס כבלתי אפשרי כשהצבתי אותו לראשונה על סדר היום הבינלאומי לפני כמה שנים".

"במישור המדיני, אנחנו נמשיך להפעיל לחצים נגד המשטר המסוכן והקיצוני באיראן. רק אתמול ראינו את פירות הלחץ הזה בדבריו של נשיא איראן, שאמר שרבים בעם האיראני איבדו אמון בעתידה ובעוצמתה של איראן בגלל הסנקציות הכלכליות המתחדשות. במישור הצבאי, צה"ל יוסיף לפעול במלוא הנחישות ובמלוא העוצמה נגד ניסיונותיה של איראן להציב כוחות ומערכות נשק מתקדמות בסוריה, ושום הסכם בין סוריה ואיראן לא ירתיע אותנו, וגם שום איום לא ירתיע אותנו. מי שמאיים עלינו בכלייה, מעמיד עצמו בסכנה דומה, ובכל מקרה הוא לא ישיג את מטרתו".

"אנחנו עלולים לצאת למלחמה קשה בסוריה שתכלול גם את חיזבאללה"

דוקטרינת ליברמן: מה עומד מאחורי רכש הרקטות של צה"ל?

נתניהו בכור בדימונה: "מי שמאיים עלינו בכלייה, מעמיד עצמו בסכנה דומה"