באזור החוף הדרום-מזרחי של ארצות הברית ממשיכים להיערך לקראת בואה של סופת ההוריקן 'פלורנס' הלילה (שעון ישראל). לפי שעה עוצמת הסופה נחלשה, אך היא עדיין מוגדרת מסוכנת מאוד ובעלת פוטנציאל לפגיעה איומה בנפש וברכוש


בוידאו: נזקי ההוריקן 'אירמה' לפני שנה

בארצות הברית ממשיכים להיערך לקראת בואה של סופת ההוריקן 'פלורנס' הלילה (שעון ישראל). הסופה אמנם נחלשה מעוצמה 5 לעוצמה 3.5, אך רשויות החירום מבהירות שדי בעוצמה זו כדי לגרום לנזקים חסרי תקדים ברכוש ואפילו בנפש.

המדינות העיקריות בהן צפויה הסופה לפגוע: דרום קרוליינה, צפון קרוליינה, וירג'יניה ומרילנד – בהן כבר הוכרז מצב חירום. לפחות מיליון תושבים כבר עזבו את בתיהם, וע"פ דיווחים שונים, הדלק ומוצרי היסוד כבר אזלו במקומות רבים. הנשיא דונלד טראמפ קרא לאזרחים להיות קשובים להוראות גופי החירום ולציית להם.

"כולם פה בלחץ היסטרי, בעיקר האמריקנים. בארץ אנחנו רגילים שבעתות משבר כולם עוזרים לכולם, כאן זה לא ככה, כולם בהיסטריה, מקללים וצועקים ומנסים לעשות הכל כדי לדאוג לעצמם", סיפר ל'ישראל היום' בועז גלבר, ישראלי המתגורר בדרום קרוליינה.

לדבריו, "בשנה שעברה ראיתי רכב שעלה על המדרכה ופגע בהולכי רגל רק כדי לברוח מהסופה…הסופרים ריקים לחלוטין, אין דלק בתחנות הדלק והלילה חזרתי מפלורידה. ידעתי שלא יהיה דלק אז מילאתי את המיכל שם כדי שאם אחליט להתפנות, אוכל לעשות את זה בלי לדאוג לדלק".

האיש שהלך נגד הרוח: צפו בסרטונים מההוריקן אירמה בפלורידה

"יש שלטים שמוצבים בקניונים ובאזורי המגורים עם הוראות מפורשות: למלא אמבטיה עם מים עד הסוף במידה שזרם המים ייפסק, להניח שקי חול שמסופקים על ידי מכבי האש בסמוך לדלתות, לאטום את החלונות עם דבק, לאגור קופסאות שימורים ועוד כל מיני הוראות שמזכירות הכנה למלחמה", הוא מוסיף.

ישראלי אחר שמתגורר באזור העדיף לשמור על אופטימיות: "כל שנה אומרים שזאת הסופה החזקה ביותר שהגיעה לפה. זה נכון, הסופות חזקות, אבל אם מתכוננים נכון אין סיבה לבהלה. בתקשורת אומרים שזאת תהיה הסופה החזקה ביותר שהייתה פה בשנים האחרונות. על פי התחזיות יהיו הצפות, יהיו מבנים שייפגעו ואני מקווה מאוד שלא יהיו נפגעים בנפש. בשנה שעברה אחת מהחנויות שלי הוצפה לחלוטין. מקווה שהכל יעבור בשלום".