ראש ממשלת מלזיה בן ה-92 יוצא באמירה אנטישמית כנגד העם היהודי במהלך ראיון • אמירה זו מצטרפת למספר התבטאויות אנטישמיות שלו לאורך השנים, כמו גם לויכוח על מספר הנרצחים בשואה, כשלטענתו נרצחו "רק" ארבעה מיליון יהודים ולא שישה

ראש הממשלה המבוגר בעולם, ראש ממשלת מלזיה מוחמד מאהאטיר בן ה-92, התבטא באנטישמית בנוגע לעם היהודי, במהלך ראיון לרשת הBBC.

בראיון שהעניק היום, שלישי, התבטא בגסות ואמר, כי "ליהודים יש אף ארוך", תוך כדי שהוא תוקף את ישראל והעם היהודי. כשנשאל מדוע כתב בספרו, "הדילמה המלאית", שליהודים יש אף ארוך, ענה מאהאטיר כי מדובר בעובדה. "יש להם אף ארוך, ויש להם גם חוש כלכלי אינסטינקטיבי. זו האמת. רבים אומרים שלמלזים יש אף שמן- אבל אנחנו לא מתנגדים לכך ולא יוצאים למלחמה בגלל זה. יש המון גזעים בעולם. אמרתי עליהם הרבה דברים מגעילים בעבר, אבל הם מעולם לא האשימו אותי ב'אנטי' כזה או אחר".

במהלך הראיון התייחס ראש הממשלה המלזי למתיחות במזרח התיכון ואמר: "אם נהיה כנים, כל הבעיות במזרח התיכון החלו בהקמתה של ישראל. זו האמת, אבל אני לא יכול לומר את זה", אך לצד זאת הוסיף, כי הישראלים הם אנשים "מיוחדים". בנוסף הטיל ספק במספרים ההיסטוריים של השואה ואמר, כי לטענתו "רק" ארבעה מיליון יהודים נרצחו ולא שישה מיליון.

התבטאות אנטישמית מעין זו, אינה הראשונה שיוצאת מפיו של מאהאטיר. רק בשבוע שעבר אמר במהלך נאומו בעצרת הכללית של האו"ם, כי "העולם מתגמל את ישראל עם פרסים, על כך שהיא מפרה את החוק הבינלאומי ומבצעת פעולות טרור נגד הפלסטינים".

לפני מספר חודשים, זכה מאהאטיר על ידי הליגה נגד השמצה בתואר המפוקפק של "אדם בעל היסטוריה ארוכה עם תיאוריות קונספירציה אנטישמיות".