שר החוץ האמריקני נפגש עם שליט צפון קוריאה ובצעדי פירוק הגרעין שינקוט על ידי קוריאה הצפונית ועל סוגיית הפיקוח על פעולות אלו, וכן את הצעדים שתנקוט ארה"ב לטובת המהלך. גורם אמריקני: "הביקור היה מוצלח, יש עוד דרך ארוכה"

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו נפגש היום (ראשון) עם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און, כחלק מביקור בבירה פיונגיאנג. השניים סעדו יחד בארוחת צהריים משותפת, וכן דנו בנוגע להמשך התקדמות המאמצים לפירוק הקוריאני מנשק גרעיני. זה היה ביקורו הרביעי של פומפאו במדינה מאז תחילת השנה.

פומפאו בתום פגישתו עם קים כי הושגה התקדמות במשא ומתן על פירוזה של המדינה הקומוניסטית מגרעין, על בסיס הפסגה בסינגפור. "היה לי ביקור מוצלח בפיונגיאנג שבו נפגשתי עם היושב ראש קים", כתב פומפאו בחשבון הטוויטר שלו. "אנחנו ממשיכים להתקדם על בסיס ההסכמים שנעשו בפסגה בסינגפור. תודה על האירוח שלי ושל צוות מחלקת המדינה שלי".

"זהו ים יפה מאוד שמבטיח עתיד טוב עבור שתי המדינות", אמר קים, דרך מתורגמן, בזמן ארוחת הצהריים". פומפאו השיב: "תודה על האירוח, הנשיא טראמפ שולח את ברכותיו. היה לנו בוקר מוצלח, כך שאני מודה לך וממתין לזמן שלנו כאן בארוחת הצהריים".

לדברי נשיא קוריאה הדרומית, מון ג'אה-אין, שפגש את פומפאו לאחר נסיעתו לפיונגאינג, מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און ומזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו הסכימו לארגן פסגה שנייה בין שתי המדינות בהקדם האפשרי. פומפאו אמר למון כי בפגישה עם קים, השניים דנו בצעדי פירוק הגרעין שינקוט על ידי קוריאה הצפונית ועל סוגיית הפיקוח על פעולות אלו, וכן את הצעדים שתנקוט ארה"ב לטובת המהלך. פומפאו וקים גם הסכימו להקים קבוצת עבודה שתדון בתהליך הפירוק מגרעין ובפסגה השנייה בין טראמפ לקים.

גורם אמריקני שהיה במשלחת של פומפאו אמר שהביקור היה מוצלח יותר מהביקור הקודם ביולי, אז כינתה קוריאה הצפונית את דרישותיו כ"גנגסטריות" וקים סירב להיפגש עם קים. עם זאת, הגורם הוסיף כי יש עוד "דרך ארוכה". הביקור היה אמור להתקיים עוד באוגוסט, אך בוטל בהוראת טראמפ בשל חוסר התקדמות בין הצדדים.