ארה"ב: הפוליטיקאי היהודי הצטרף שוב למפלגה הדמוקרטית

ראש עיריית ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג, החליט להצטרף שוב למפלגה הדמוקרטית לאחר שנטשה לפני קרוב לעשרים שנה • לקראת הבחירות האחרונות שקל להתמודד באופן עצמאי, אך בסופו של דבר לא לקח סיכונים, שבעקבותיהם ינצח מועמד הרפובליקנים

הפוליטיקאי וראש עיריית ניו יורק לשעבר, המיליארדר היהודי מייקל בלומברג, הצטרף מחדש ובאופן רשמי למפלגה הדמוקרטית בארה"ב, כשמונה עשרה שנים לאחר שעזב אותה.

בהודעה שפרסם כתב: "היום נרשמתי מחדש למפלגה הדמוקרטית, בה הייתי חבר מרבית חיי". בלומברג אף הסביר את הצטרפותו המחודשת מאחר ו"אנחנו זקוקים לדמוקרטים, כדי לספק את האיזונים והבלמים שלהם".

לא ברור מה תוכניותיו של בלומברג, בן ה-76, אך במידה ויחליט להתמודד מול נשיא ארה"ב המכהן דונלד טראמפ בבחירות 2020, הדבר יכול בהחלט להיות משמעותי. רצונו להגיע לנשיאות זה לא משהו חדש והוא שקל להתמודד פעמיים בעבר. לקראת הבחירות האחרונות שקל להתמודד ברצינות, אך בסוף הודיע כי לא יתמודד "על אף לחצים שהפעילו עליו לרוץ כמועמד עצמאי", מאחר והיה ברור לו שאם יכנס למרוץ, לא יוכל לנצח ולדבריו הוא לא יכל לקחת סיכון בכך שהוא יסייע למועמד הרפובליקנים לנצח.

במשך רוב שנותיו היה בלומברג חבר המפלגה הדמוקרטית. בשנת 2001 התמודד מטעם המפלגה הרפובליקנית והחליף את רודולף ג'וליאני בראשות עיריית ניו יורק, כשלאחר ארבע שנים, ב-2005, הוא נבחר לתקופת כהונה שנייה. באמצע הקדנציה פרש מהמפלגה הרפובליקנית והפך לעצמאי פוליטית וב-2009 נבחר לתקופת כהונה שלישית בראשות העיר, כשבמשך 12 שנות כהונתו בתפקיד ראש עיריית ניו יורק, הסתפק במשכורת בסך דולר אחד בשנה ואף נבחר לאחד מהיהודים העשירים בעולם.

במהלך מבצע עופרת יצוקה, לפני קרוב עשור, הגיע לביקור הזדהות ותמיכה עם ישראל ויישובי עוטף עזה והביע תמיכה מלאה בזכות ישראל להגן על עצמה. כמו כן, בלומברג תרם מכיסו הפרטי מיליוני דולרים למטרות יהודיות בארצות הברית ובישראל, כשבין היתר העניק 50 מיליון דולר לטובת בניית תחנת מגן דוד אדום בירושלים.

על אף אהדתו לישראל, בשלהי הקדנציה האחרונה שלו, הוביל בלומברג מהלך חמור כנגד איסור ברית מילה, אותה ניסה לאסור בניו יורק. הקהילה היהודית האורתודוקסית בכלל והחרדית בפרט סערה והדבר אף הגיע לבית המשפט המקומי רודולף ג'וליאני סביב עניין זה נמשך זמן רב וף רבלה את אישור בית המשפט, כשרק לאחר שנתיים בוטל חוק אנטישמי זה.

ניו יורק: האם תיאסר 'מציצה' בברית המילה?

סנטור דוד סטורבין: אסור לוותר על קיום המילה כהלכתה

פרסום ראשון: גדולי ישראל מורים לא לציית להוראות השלטוניות

אגודת ישראל באמריקה מתכננת תביעה אישית נגד בלומברג

והעיר ניו יורק נבוכה | בית המשפט אישר את גזירת בלומברג

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן