טרור בחצי האי קרים: 13 הרוגים מפיצוץ מטען וירי

לפחות 13 בני אדם נהרגו מפיצוץ מטען נפץ באוניברסיטה בעיר קרץ שבחצי האי קרים. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הורה לכוחות הביטחון לחקור את הסיבות לפיצוץ והכריז על שלושה ימי אבל. לפי הרשויות יותר מ-50 אנשים נפצעו בפיצוץ

לפחות 13 בני אדם נהרגו היום (רביעי) מפיצוץ מטען נפץ באוניברסיטה בעיר קרץ שבחצי האי קרים. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הורה לכוחות הביטחון לחקור את הסיבות לפיצוץ והכריז על שלושה ימי אבל. מהקרמלין נמסר כי נבדקת האפשרות שמדובר באירוע טרור. לפי הרשויות יותר מ-50 אנשים נפצעו בפיצוץ.

מנהלת האוניברסיטה בקרים אמר לטלוויזיה המקומית כי תוקף עם נשק חם נכנס למתחם, וירה בכל מי שראה. לטענתו תלמידים ואנשי סגל נהרגו באירוע. הוא הוסיף שאדם פוצץ את עצמו בתוך האוניברסיטה, וטוען כי גופות ילדים נמצאות בכל מקום.

מהיחידה ללוחמה בטרור הרוסית נמסר כי הפיצוץ נגרם על ידי מכשיר נפץ לא מזוהה. זאת לאחר שנטען כי הפיצוץ נגרם בעקבות בלון גז. סרגיי פסקוב, דוברו של פוטין, אמר כי הנשיא הרוסי שולח תנחומים למשפחות הקורבנות.

חצי האי קרים סופח על ידי רוסיה מאוקראינה ב-2014, בעקבות ההפיכה שהפילה את הנשיא הפרו-רוסי ויקטור ינוקוביץ'. באותה שנה פתחו בדלנים פרו-רוסים בלחימה במזרח המדינה נגד צבא אוקראינה, וההתקוממות נמשכת בעוצמה נמוכה עוד היום, למרות הסכם הפסקת אש מ-2015.

נס ברוסיה: תלמיד יהודי שאיחר לשיעור, ניצל מהפיגוע בקרים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *