במסיבת עיתונאים שקיים נשיא ארה"ב בבית הלבן דונלד טראמפ, הוא התייחס למטעני הציבור שנשלחו לבתי בכיריים בממשל האמריקני לשעבר ולאישים בכירים נוספים: "אנחנו חייבים להתאחד, חייבים להישאר מאוחדים"

במהלך היממה האחרונה, נשלחו מספר מטעני צינור לבתי פוליטיקאים בכירים בדימוס בממשל האמריקני, וכן לבניין הCNN במנהטן. בעקבות כך, נפתחה חקירה פדרלית מקיפה, על מנת לאתר את האחראיים למעשה. נשיא ארה"ב גינה זאת ואמר, כי "למעשים או לאיומים של אלימות פוליטית, אין מקום בארה"ב"

לפחות שלושה מטעני צינור חיים התקבלו היום בבית של הילארי קלינטון, מזכירת המדינה לשעבר וזו שהתמודדה לנשיאות מול טראמפ. בנוסף מטען הגיע גםהיום למשרדו של הנשיא לשעבר ברק אובמה בוושינגטון וכאמור למטה CNN במנהטן, כשכל המטענים היו זהים למטען שהתקבל שלשום בביתו של המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס בניו יורק.

בנוסף, מטען דמה נשלח למשרדו של מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, בצירוף מכתב בו צוטטה קבוצת ימנית קיצונית, שהייתה בעת האחרונה מעורבת בקטטות אלימות. בנוסף, חבילות חשודות נשלחו גם לתובע הכללי לשעבר אריק הולדר ולחברת הקונגרס הדמוקרטית מקסין ווטרס, אך לא ברור האם גם אלו הכילו מטענים.

את המטענים שנשלחו לבכירים הפוליטיים, אובמה ולקלינטון, איתרו אנשי השירות החשאי, הסוקרים באופן קבוע את הדואר בבתיהם/משרדיהם. בכל המקרים, איש לא נפגע ממטענים אלו ולא נגרם נזק למבנים השונים. כמו כן, הבניין בו שוכנת רשת התקשורת האמריקנית ה-CNN פונה מיושביו לאחר מציאת המטען ועד לנטרולו.

בתגובה לתופעה המטרידה אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ היום במהלך מסיבת עיתונאים בבית הלבן, כי שליחת מטעני הצינור הם מעשים נתעבים וכי בארה"ב "אין מקום לאלימות פוליטית", תוך שהוא מוסיף, כי בזמנים כאלה על החברה האמריקאית להישאר מאוחדת. "נפתחה חקירה פדרלית מקיפה וכל כובד המשקל של הממשל שלנו מופנה כעת לחקירה הזו ולהבאת האחראים למעשים הנתעבים האלה לדין", אמר טראמפ והוסיף: "אנחנו חייבים להתאחד, חייבים להישאר מאוחדים".

"למעשים או לאיומים של אלימות פוליטית, מכל סוג שהוא – אין מקום בארה"ב. המעשה השערורייתי מעורר שאט נפש בכל מה שיקר לנו. אנחנו כועסים מאוד ומוטרדים נוכח מה שראינו הבוקר ונדע להגיע לשורש העניין הזה".