צילום: מתוך טוויטר

בולטון: "יוטלו בהמשך סנקציות נוספות על איראן"

היועץ לביטחון לאומי: "אנחנו נלך אפילו מעבר לסנקציות הנוכחיות. אנחנו לא שבעי רצון מרמת הסנקציות שהוטלו בזמן שלטון אובמה ב-2015". פומפאו: "למשטר בטהראן יש בחירה – לעשות שינוי של 180 מעלות ולהתנהג כמו מדינה רגילה או לראות את הכלכלה מתפרקת"

היועץ לביטחון לאומי של נשיא ארצות הברית טראמפ, ג'ון בולטון, אמר כי יוטלו סנקציות נוספות על איראן בנוסף לאלה שהוטלו היום. בולטון ציין כי "אנחנו נלך אפילו מעבר לסנקציות הנוכחיות. אנחנו לא שבעי רצון מרמת הסנקציות שהוטלו בזמן שלטון אובמה ב-2015". עם זאת, היועץ לא סיפק פרטים נוספים. לדבריו "אנחנו בממשל, וחברי קונגרס רבים, מחפשים דרכים חדשות שאפשר יהיה ליישם על מנת להגביל את האלימות והטרור שאיראן מפיצה בעולם".

בתוך כך, מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו התייחס לסנקציות שהוטלו על איראן וציין כי תכליתן הוא לגרום לאיראן לזנוח את מסלולה לפצצה גרעינית. "למשטר בטהראן יש בחירה – לעשות שינוי של 180 מעלות ולהתנהג כמו מדינה רגילה או לראות את הכלכלה מתפרקת", אמר מזכיר המדינה.

פומפאו הבהיר כי בעלי עסקים באירופה כבר הודיעו כי יפסיקו לעשות עסקאות עם איראן. "אם מדינה תפעל למרות הסנקציות, ארצות הברית תטיל עליה עונש כלכלי". פומפאו הזכיר כי כי לסין, להודו, ולעוד מספר מדינות בודדות ניתן אישור מיוחד, לתקופה מוגבלת, להמשיך לסחור עם איראן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום בפתח ישיבת סיעת הליכוד לסנקציות החדשות על איראן והגדיר זאת כ"יום גדול מאוד למדינת ישראל. זה יום גדול לעם ישראל. זה יום גדול לעתיד ישראל". לדבריו "היום הזה הוא יום היסטורי. זה היום שבו ארה"ב בהנהגת הנשיא טראמפ הטילה סנקציות קשות ביותר על איראן, הסנקציות הקשות ביותר שהוטלו על איראן מאז שהתחיל המאמץ לעצור את התוקפנות שלה. אנחנו רואים את ההשפעה של הסנקציות האלה בשטח כבר עכשיו. אנחנו רואים את זה בצמצום תקציבים לגורמי התוקפנות שאיראן מקיימת בתוך שטחה ומעבר לשטחה. הגל השני של הסנקציות, בייחוד הסנקציות שהוטלו על ה״סוויפט״, מערכת הסליקה הבנקאית בה משתמש המשטר האיראני, התוספת הזו תטיל מחנק גדול מאוד על משטר הטרור של איראן".

"איראן היא האיום הגדול ביותר על ישראל, על המזרח התיכון ועל שלום העולם. אתם יודעים שבמשך שנים ארוכות אני הקדשתי את זמני ומרצי למלחמה באיום האיראני. בעניין הזה הלכתי כמעט נגד כל העולם. היום אנחנו רואים את תוצאות המאבק הממושך והרצוף הזה. אני מבקש להודות שוב לנשיא ארה״ב דונלד טראמפ על החלטה אמיצה, נחושה וחשובה. אני חושב שהדבר הזה תורם ליציבות, לביטחון ולשלום. זה נכון שיכולות להיות עוד מהמורות בשטח, אבל צריך לבוא לזה מתוך עמדה מאוד תקיפה ואיתנה, גם מוסרית, גם כלכלית וגם ביטחונית", דברי נתניהו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *