אזרחי ארצות הברית יצאו היום לבחור את מועמדיהם לקונגרס האמריקני - בית הנבחרים והסנאט. על פי הסקרים, לדמוקרטים יש סיכוי להשיג את הרוב בבית הנבחרים, אולם בסנאט צפויים הרפובליקנים לשמור על הרוב הקיים ואולי אף להגדילו

לכל ההסברים על חלוקת המושבים ומי צפוי לזכות איפה לחצו כאן

הבחירות האמצע בארצות הברית נפתחו היום באופן רשמי, בסיומו של קמפיין רווי יצרים בין הנשיא דונלד טראמפ ומפלגתו הרפובליקנית לבין הדמוקרטים. האחרונים מקווים להשתלט על לפחות אחד מבתי הקונגרס, כשבית הנבחרים הוא היעד הריאלי יותר. הקלפיות הראשונות ייסגרו בשעה 1:00 (שעון ישראל).

במרבית המדינות בארה"ב כבר נפתחו הקלפיות ומיליונים עושים את דרכם להצביע. האמריקנים מצביעים בבחירות לסנאט, לבית הנבחרים, למשרות מושל ולשלל תפקידים ציבוריים אחרים. יותר מ-35 מיליון אמריקנים כבר בחרו במועמדים בהצבעה המוקדמת – עלייה גדולה לעומת מספר המצביעים בבחירות האמצע ב-2014.

אחוז ההצבעה צפוי להיות גבוה מהרגיל ביחס לבחירות אמצע הכהונה, שבמידה רבה יכריעו כיצד תיראה שארית הקדנציה הראשונה של טראמפ. הוא אמנם לא עומד לבחירה, אך זה נתפס כמשאל עם על תפקודו ועל התנהלותו הססגונית.

בחירות אמצע הקדנציה: טראמפ מזהיר את המצביעים מפני "סיוט סוציאלי"

טראמפ הספיק לערוך עצרות בלא פחות משבע מדינות שונות בשלושת הימים האחרונים בניסיון להשפיע ברגע האחרון על התוצאות. הלילה הוא ביקר באוהיו, מיזורי ואינדיאנה וניסה להשפיע על מרוצים צמודים אשר נתפסים כקריטיים עבור הרפובליקנים.

"כל מה שהשגנו מוטל על הכף, כל מה שדיברתי איתכם עליו יכול להיות מבוטל ולהשתנות אם הדמוקרטים ינצחו. אתם רואים איך הם התנהגו, אתם רואים מה קורה איתם. הם באמת נעשו קיצוניים", אמר טראמפ אמש.

"במובן מסוים אני מופיע על הפתק", אמר טראמפ לקהל בעצרת בקליבלנד. הוא קרא לתומכיו לצאת להצביע מכיוון "שהתקשורת מאוד מתייחסת לזה כמשאל עם עליי ועלינו כתנועה". 

כאן בJDN נסקר את הדרמה האמריקנית מסגירת הקלפיות הראשונות ועד לתוצאות האמת.

האם טראמפ ימשיך לשלוט ללא עוררין? • אמריקה בוחרת