לאחר הפיגוע המחרי שארע בלילה האחרון בקליפורניה, בו נרצחו שניים עשר בני אדם, המשטרה המקומית מפרסמת כי המחבל בן ה-28 הוא חייל לשעבר במארינס • המחבל, איאן דיוויד לונג, ירה כ-30 כדורים ובתום מסע הרצח ירה אף בעצמו למוות

המשטרה המקומית בקליפורניה פרסמה בשעות האחרונות, כי האיש שרצח שנים עשר בני אדם במסעדה, בפיגוע שארע בשעות הבוקר היום – שעון ישראל וסמוך לשעה 23:20 בשעון המקומי, בלילה האחרון שבין רביעי לחמישי, בעיר ת'אוזנד אוקס שבדרום המדינה, הוא איאן דיוויד לונג, בן 28, ששירת בעבר בחיל הנחתים – מארינס ואף היה מעורב בשנים האחרונות בכמה תקריות אלימות.

על פי חקירת האירוע, הוא השתמש באקדח גלוק 21 וככל הנראה גם התאבד בתום מסע הרצח הנרחב. תחילה, ערכו כוחות משטרה גדולים מצוד אחר היורה, כאשר סברו שהוא נמלט מהמקום טרם הגיעו, כשאף צוותי FBI הוזעקו למקום על מנת לסייע בלכידתו, אך כעבור שעה התברר שהוא נהרג וגופתו אותרה במקום. בשלב זה המניע לטבח הנוראי אינו ידוע.

כזכור, ביממה האחרונה נכנס מחבל וירה 30 יריות מרובה חצי אוטומטי במסעדה בפרבר של לוס אנג'לס והרג שנים עשר בני אדם ופצע אנשים נוספים. המשטרה המקומית מסרה כי התקרית אירעה במהלך ערב של סטודנטים בקולג' מקומי, בעיר הממוקמת 60 ק"מ מערבית ללוס אנג'לס.

ג'ון הדג', עד ראייה שהיה סמוך למסעדה, סיפר כי ראה חשוד משליך רימון עשן. "הייתי בדלת הראשית והתחלתי לשמוע פיצוצים עזים, לפחות שלושה או ארבעה. נפלתי לקרקע. ראיתי כי שוטר נורה". הדג' הוסיף כי ליורה היה זקן, הוא חבש כובע ולבש ג'קט שחור. "חשבתי שזו בדיחה כשהירי החל. אני מכיר אנשים שהיו בפנים ואני מקווה שהכל בסדר".