2 מתנדבים שהיו בדרכם להציל חיים נעצרו ע"י שוטר לאחר שעברו ברמזור אדום וחטפו דו"ח. הנהלת הארגון החליטה לא לוותר ומערערת על מתן הדוח וכן מנהלת מגעים מול המשטרה כדי לוודא שמקרים כאלו לא יישנו.

השבוע התרחש מקרה תקדימי בעיר וודרידג' (Woodridge), אחת מהערים בהן שוהים החרדים בחודשי הקיץ.

קרא עוד:

[postim]

2 מתנדבים מארגון 'הצלה' המקומי שהיו בדרכם למקרה חירום רפואי, וכמובן נסעו במהירות לפי הצורך וכפי שמתיר החוק הניו יורקי במצבים מעין אלו. באחת הפניות, עברו השניים את הצומת ברמזור אדום, שוטר שעמד שם עצר אותם במקום וביקש מהם להציג בפניו רישיון נהיגה ורכב מה שגרם להם לעיכוב גדול שיכל לסכן את חייו של החולה. לאחר שבדק את כל הפרטים, רשם להם השוטר דו"ח על חציית צומת באור אדום. השניים ניסו להסביר לו כי הם בדרך למקרה חירום רפואי, וזה מותר להם ע"פ חוק לעבור ברמזור אדום במקרי חירום. אך השוטר אטם את ליבו ולא הסכים לבטל את הדוח, אלא הוסיף ואמר להם, אני 20 שנה עובד בתור שוטר ואני מכיר את החוק שמתיר לכם לנסוע באדום אבל יש לי הוראה מהבוס שלי, יצחק קאנטרוביץ' שמשמש כאחד מנאמני הכפר וחבר בוועדת המשטרה.

ארגון הצלה המקומי שנדהם מהתנהגות השוטר, בפרט אחרי שיתוף הפעולה הפורה בין הארגון למשטרה בשנים האחרונות הנהלת הארגון לא מתכוונת להיכנע.

מנכ"ל הארגון, ר' דוד כהן אמר לכתב JDN, "אנו נעמוד מאחורי המתנדבים שלנו ב -100%, נילחם בכל הכח העומד לרשותינו כדי לבטל את הדוח שהוטל עליהם וכן לדאוג שמקרים כאלו לא ישנו בעתיד".

"יש בידינו מסמכים המעידים כי הפעולה שביצעו המתנדבים מותרת ע"פ החוק".

תושבים ששוחחנו עימם אמרו, לא יתכן שהמשטרה תאכוף את פעילות ארגון הצלה, זה עלול להגיע למצבים שחולים ימותו בעקבות זמן ההמתנה הרב עד להגעת המתנדבים. התושבים מתכננים למחות ובימים אלו הם מתכנסים כדי להחליט כיצד לפעול מול המשטרה בעניין.