דיווחים שמקורם בגורמי אופוזיציה לבנונים וסוריים מצביעים על מצב רפואי קשה של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה. בחלק מהדיווחים נטען שמדובר בהתקף לב משמעותי, אחרים מדברים על סרטן קשה שמקנן בגופו. בכירים איראניים מכחישים

התקשורת הערבית כמרקחה: דיווחים שמקורם בגורמי אופוזיציה לבנונים וסוריים מצביעים על מצב רפואי קשה של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה. בחלק מהדיווחים נטען שמדובר בהתקף לב משמעותי, אחרים מדברים על סרטן קשה שמקנן בגופו.

העיתונאי הלבנוני, ג’רי מהאר, הידוע בהתנגדותו לארגון הטרור חיזבללאה, דיווח: “מקור מודיעיני אישר שדמות בכירה בארגון חיזבאללה אושפזה היום בבית חולים בבירה ביירות. מקורות נוספים אישרו כי מדובר בשייח’ חסן נסראללה, שנאבק במחלת הסרטן מזה שנים”.

מקור נוסף דיווח על משלחת של אנשי רפואה רוסים ו/או איראניים שהוטסו כדי לטפל בו.

מנגד, חוסיין אמיר עבדוליאן, ששימש כסגן שר החוץ האיראני לעניינים ערבים, הכחיש את הדיווחים וכינה אותם "שקרים של הציונים". בציוץ בטוויטר כתב עבדוליאן: “הטענות של הציונים על מחלתו והתקף הלב של נסראללה הן השקר הגדול ביותר של השנה. יום אחד נסראללה ומנהיגי ההתנגדות הפלשתינים יתפללו בכיפת הסלע. הציונים יחדלו מלהתקיים”.

הדיווחים באים על רקע הפרסומים לפיהם בחודשיים האחרונים נסראללה נמנע מלשאת את נאומיו המהווים למעשה עדות יחידה לקיומו זאת בעקבות הסתתרותו המתמדת והסכנה הרובצת באופן תדיר על עצם קיומו, זאת לאחר שקדמו בתפקיד חוסל.

יום השנה ה-11 לחיסולו של בכיר הארגון עימאד מורנייה. המיוחס לישראל, יוכל להוות אינדיקציה משמעותית לאמיתות השמועות, זאת מאחר ויום השנה משמש את נסראללה באופן קבוע לנאומים תקיפים ולשחרור איומים על ישראל. אם לא יופיע על מסכים בחוצות ביירות כנהוג בכל שנה, אכן יהיה ניתן להניח שמשהו קרה בבונקר של מנהיג חיזבאללה.