נשיא ארצות הברית דיווח הלילה כי החלה נסיגת הכוחות האמריקנית מסוריה, והתייחס לחשש מפני תקיפה טורקית נגד הכורדים באזור. על דאעש: "מכים בשאריות שנותרו באזור. אם הם ישתקמו - נשוב לתקוף אותם מבסיסים סמוכים"

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, כתב הלילה בחשבון הטוויטר שלו כי החלה נסיגת הכוחות האמריקנים מסוריה. לדבריו, "הנסיגה מתבצעת תוך שאנחנו מכים בשאריות דאעש שנותרו באזור".

הוא הבטיח כי במדה וארגון הטרור ישתקם – ארה"ב תתקוף אותו שוב מבסיסים שונים באזור.

בנוסף, התייחס טראמפ לחששות מפני תקיפה טורקית נגד הכורדים שישארו נטולי הגנה כעת, והזהיר את טורקיה מפני ההשלכות של צעד כזה. "נהרוס את הכלכלה הטורקית אם הם יתקפו את הכורדים", כך טראמפ.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בתחילת השבוע שעבר עם היועץ לביטחון לאומי של נשיא ארה"ב, ג'ון בולטון. בולטון אמר בהצהרה משותפת עם נתניהו כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ "חוזר כל הזמן על כך שלישראל יש את הזכות להגן על עצמה. אני אומר לכל מדינה באזור ומחוצה לו שיש לה ספקות לגבי תמיכת ארצות הברית בזכות של ישראל להגנה עצמית – שתחשוב על כך שוב". בולטון הוסיף כי, "אנו דנים על הנסיגה האמריקנית מצפון מזרח סוריה, אבל בדרך שבה נוודא שדאע"ש הובס ולא יהווה עוד איום. נוודא שישראל, ובעלות בריתנו באזור, מוגנות".

ואילו שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, אמר במהלך נאום באוניברסיטה האמריקנית בקהיר כי "אנחנו מוכנים לתקוף שוב בסוריה אם נידרש". הוא  הצהיר והתחייב גם כי "ארה"ב תפעל כדי לגרש כל חייל איראני מאדמת סוריה". עוד הוסיף: "ארצות הברית תומכת לחלוטין בזכותה של ישראל להגן על עצמה מול האיום האיראני".