החשוד, צעיר מוסלמי תושב ג'ורג'יה שתכנן בין היתר לפגוע בפסל החירות נעצר לאחר מבצע מקיף של הסוכנות הפדרלית. ה-FBI הביא למעצרו במסגרת מבצע מודיעיני ארוך ומורכב בהם סוכנים התחזו למשתפי פעולה והביאו להפללתו של הצעיר

עם תום מבצע מודיעיני ארוך ומורכב של ה-FBI נעצר האשר חלאל טאהב בן 21, צעיר מוסלמי תושב ג'ורג'יה שתכנן לבצע פיגועים בבית הלבן ובפסל החירות – באמצעות טילי נ"ט ומטעני נפץ.

הצעיר נעצר בסיומו של מבצע ארוך שכלל הפעלת סוכנים חשאיים שהתחזו לשותפיו. על פי הדיווח לאחר שרשויות אכיפה המקומיות דיווחו לסוכנות הפדרלית על צעיר מוסלמי שעבר הקצנה בעמדותיו הדתיות, סוכן חשאי פיתח עמו קשרים הדוקים, במסגרתם נפגשו לעיתים קרובות ואף התכתבו באפליקציית מסרונים מוצפנת.

כך השיגו ב-FBI את תכניות התקיפה המפורטים בהם תרשימים של קומת הכניסה באגף המערבי של הבית הלבן – שם נמצא גם החדר הסגלגל, שם תכנן לתקוף. וחומרים נוספים שאפשרו את הפללתו, ולבסוף עצרו אותו אתמול כשהחליף את מכוניתו תמורת הנשק.

בשבוע שעבר הודיע, חלאל טאהב, לסוכן כי הוא רוצה לאסוף את הנשק ולנסוע ישירות לוושינגטון, מה שהביא לסיום המבצע ולמעצרו.

אמש נפגשו טאהב ו-2 סוכנים פדרליים, שחשב שהם שותפיו בפארק חנייה בג'ורג'יה כדי להחליף את המכוניות שלהם תמורת טיל נ"ט, נשקים אוטומטיים ו-3 מטעני נפץ. לאחר שטאהב נכנס למכונית יחד עם הסוכנים – הם עצרו אותו.

בפגישותיהם סיפר טאהב לסוכן החשאי שהתחזה לחברו, כי בכוונתו לערוק למדינות הנשלטות על ידי דאע"ש, אך משום שלא היה לו דרכון ביטל את התכנית והחליט לבצע תקיפות בתוך ארה"ב. הצעיר הסביר את החלטתו בכך שבאזורים הנשלטים על ידי ארגון "המדינה האסלאמית" ישנם רבים כמוהו, אך בארה"ב הוא יוכל לגרום נזק גדול יותר, כפי שאכן תכנן.