קרוב ל-40 אנשי משמרות המהפכה נהרגו אתמול בפיגוע תופת בדרום מזרח המדינה. שר החוץ האיראני רמז: "האם זה מקרי שהפיגוע התרחש בדיוק במהלך ועידת ורשה?". חיזבאללה: הפיגוע התבצע ע"י "ארגוני טרור כופרים הנתמכים ע"י ארה"ב וישראל"

לפחות 40 אנשי משמרות המהפכה נהרגו אתמול בפיגוע תופת בדרום מזרח המדינה. מי שבציע את הפיגוע הוא ארגון טרור סוני, אך האיראנים מעדיפים להפנות אצבע מאשימה לישראל ולארה"ב.

שר החוץ האיראני תהה אתמול "האם זה מקרי שהפיגוע התרחש בדיוק בזמן בו מתקיימת ועידת ורשה?"

גם חיזבאללה הגיב לאירוע והאשים במפורש: "ארגוני טרור כפרנים שמאחוריהם עומדות ארה"ב וישראל ביצעו את הפשע".

כזכור, לפי דיווח בסוכנות הידיעות FARS, המתקפה כוונה נגד אוטובוס שהסיע את החיילים, ונהרס כליל. בתיעוד מהזירה ניתן לראות שלוליות דם ושברי זכוכית בכביש המהיר שבו בוצע הפיגוע.

במשמרות המהפכה מסרו בהודעה כי מכונית תופת התפוצצה סמוך לאוטובוס בכביש המחבר בין הערים זהדאן וקדש, אזור נפיץ סמוך לגבול עם פקיסטן שבו פועלים אנשי מיליציות ומבריחי סמים. עוד דווח בתקשורת האיראנית כי ארגון "צבא הצדק" של המחתרת הסונית הקיצונית, שכבר ביצעה כמה פיגועים באזור הזה בשנים האחרונות, נטל אחריות לפיגוע.

דובר משרד החוץ של איראן, בהראם קאסמי, אמר היום כי איראן תנקום על פיגוע התאבדות נגד משמרות המהפכה, שהביא למותם של 20 איש לפחות – כך דווח בסוגנות הידיעות פארס. "ההקרבה של הצבא והאינטליגנציה של בני העם האיראני ינקמו בדם הקדושים שנהרגו באירוע הזה", אמר קאסמי.

זו אחת המתקפות הקטלניות ביותר נגד משמרות המהפכה אי-פעם. בחודש ספטמבר האחרון נהרגו 25 בני אדם, תריסר מהם אנשי משמרות המהפכה, במתקפת ירי במצעד צבאי בדרום-מערב איראן. בטלוויזיה הממלכתית דווח כי עוד 60 איש נפצעו במצעד לציון תחילת המלחמה עם עיראק שהתקיים בעיר אהוואז שבמחוז חוזיסתאן ובמקומות אחרים ברחבי איראן. בין ההרוגים אנשי משמרות המהפכה וכן נשים וילדים.