2 שיגורי הלווין הכושלים בחודש האחרון מצטרפים ל-67% כישלון של האיראנים בתחום - פי 10 מהממוצע העולמי. בכירים בארה"ב מודים: הממשל עומד מאחורי הכישלונות החוזרים ונשנים בכל התעשיה הבליסטית של טהרן

בחודש האחרון ביצעה איראן שני ניסיונות של שיגור לווין לחלל "לצרכי מחקר". שני הניסיונות כשלו בסופו של דבר, והאיראנים הבטיחו כי הם יסיקו את המסקנות לקראת ניסיונות השיגור הבאים.

העיתון 'ניו יורק טיימס' חושף כי הכישלונות הללו אינם מקריים אלא הם פרי תכנית סודית ומתוחכמת של הממשל שנועדה לחבל בכל התעשיה הבליסטית של טהרן.

ע"פ הדיווח, הממשל הצליח לחבל באופן עקיף וישיר החל מתחילת המילניום (הקדנציה הראשונה של בוש הבן) בתכנית הטילים של איראן בין היתר ע"י אספקת רכיבים פגומים למפעמים והתאגידים שמהם רכשה איראן חומרי גלם לתעשיית הטילים שלה.

עוד דווח כי מאז נבחר טראמפ הואצו פעולות הממשל בסגנון המתואר, מה שמעמיד את אחוז הכישלונות של ניסונות השיגור על 67%, פי 10 (!) מהממוצע העולמי העומד על 5-6% כישלונות בלבד.

יצוין כי לאחר ניסיון שיגור הלווין האחרון האשימו בישראל ובארה"ב את האיראנים בכך שמטרת השיגור היא לצורך שיפור היכולות המלחמתיות הבליסטיות של משמרות המהפכה ולא לצרכי מחקר, כפי שטוענת איראן.