צילום: צילומים: פלאש 90

אסון בצ'ילה: 2 ישראליות נהרגו ו-16 נפצעו בעקבות התהפכות סירה

תאונה קשה בצ'ילה: 2 ישראליות נהרגו, ועוד 16 נפצעו בדרגות שונות כתוצאה מהתהפכות סירה בה שטו. שגריר ישראל אלדד חייט והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ מלווים את האירוע הקשה ונמצאים בקשר עם הפצועים
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

הטיול הסתיים באסון: בחדר מצב של משרד החוץ התקבל הלילה דיווח על תאונת שיט בנהר בדרום צ'ילה, כאשר בהתהפכות סירה נפגעו 16 מטיילים ישראלים של חברת הטיולים "מסעות". במהלך הבוקר התברר כי שתי ישראליות מצאו את מותן בהתהפכות.

מצבם של הפצועים הוא: 4 קשה והיתר במצב קל. הפצועים, בשנות ה-60 וה-70 לחייהם, פונו לבתי חולים באיזור. קונסול ישראל בצ'ילה, ליאון סויסה, יגיע לבתי החולים בשעות הקרובות כדי לסייע באירוע.

גיא רווה, מנכ"ל חברת מסעות, אמר לאתר YNET: "בחצות קיבלנו עדכון על אירוע התהפכות סירה של אחת הקבוצות שלנו בטיול בדרום אמריקה. מרגע זה אנחנו בקשר גם עם המדריך של הקבוצה שנמצא יחד עם אחד הנוסעים שהוא רופא בבית חולים מקומי. כמובן שאנחנו בקשר עם חדר המצב של משרד החוץ ושגרירות ישראל בצ'ילה. אנחנו דואגים לכל נוסע שיקבל טיפול רפואי מהיר, הולם וטוב".

לדבריו, זה אירוע לא פשוט, אירוע קשה. אנחנו עושים את כל הנדרש כדי לדאוג לטיפול רפואי הולם. אין לנו מידע מה גרם לתאונה כי האירוע עדיין בתחילתו. הקבוצה יצאה ב-18 בפברואר לטיול של 23 יום בצ'ילה, ארגנטינה וברזיל. המדריך שלהם מעולה, הוא עושה את המסלול הזה הרבה שנים, כולל השיט הזה. זה לא שיט מסוכן, זה שיט במקום מאוד מתויר ומקובל".

שגריר ישראל בצ׳ילה אלדד חייט והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ מלווים את האירוע הקשה, ונמצאים בקשר עם הפצועים ועם הרשויות הרלבנטיות בצ'ילה. "צוות המחלקה בקשר רציף עם מארגני הטיול בארץ ועם הקונסול בשטח וימשיכו לטפל במקרה, ככל שיידרש", נמסר ממשרד החוץ.

שר החוץ ישראל כץ שוחח עם שגריר ישראל בצ׳ילה, אלדד חייט, כדי להתעדכן במצב הנפגעים הישראלים בתאונת השייט, ובקש לעשות הכל כדי לסייע לפצועים.

"השר כץ הנחה כי במידה ויהיה צורך להטיס נפגעים לטיפול בישראל, יש לעשות את כל הסידורים הנדרשים לשם כך".

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. כרגיל. היזראלישע כלומר היהודים החדשים הנקראים ציונים משתוללים בחוץ לארץ כאוות נפשם הטמאה ומקבלים עונש מיתה משונה בידי שמים. זה הכל לטובה.אני שמח שזה קרה. כי זה מאת השם הדבר.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן