צילום: פלאש 90

"שברו לי תשע צלעות…אני חלש": הרב משחזר את התקיפה הקשה

הרב שלמה טוויל, חברו של הרב הראשי של ארגנטינה שהותקף באכזריות, שוחח עמו ושמע עדות מכלי ראשון על האירוע הקשה. "הוא סיפר שכנראה התוקפים נכנסו מהגג ואמרו 'אתה הרב של אמיה'". איש תקשורת מקומי: "התקפה אנטישמית ע"י חוליה מאורגנת"

התקיפה האנטישמית בארגנטינה: הרב שלמה טוויל, חברו הקרוב של הרב הראשי של ארגנטינה שנפצע קשה לאחר שהותקף באכזריות בביתו ע"י פורעים אנטישמים, שוחח עמו הבוקר ושמע ממנו עדות מכלי ראשון על מה שהתרחש.

"שברו לי תשע צלעות…אני חלש", כך הרב דוידוביץ' ע"פ עדותו של הרב טוויל. בראיון לגל"צ הוסיף הרב טוויל: "דיברנו אולי דקה, אח"כ הוא אמר שהוא חלש ולא יכול לדבר. אחרי שעתיים-שלוש הוא נכנס לטיפול נמרץ. הוא סיפר שכנראה התוקפים נכנסו מהגג ואמרו 'אתה הרב של אמיה'. הם שברו לו 9 צלעות. הוא הרגיש הרבה מכות. לאשתו לא הרביצו".

מיגל שטויירמן, מנכ"ל רדיו מקומי יהודי, אמר לגל"צ: "ההתקפה על הרב היא ההתקפה האנטישמית הקשה ביותר שאני זוכר במדינה".

לטענתו, "זו חוליה שהתארגנה מראש וידעה בדיוק מה היא עושה ולאן היא הולכת…הם נכנסו בשתיים לפנות בוקר, קשרו אותו, שמו לו כיסוי על הראש והתחילו להרביץ לו עד שהצלעות שלו נשברו".

שטויירמן עדכן שמצבו של הרב יציב כרגע בעקבות ניתוח שעבר.

2 תגובות

מזעזע לצעוק ולהתפלל שיבוא משיח צידקינו ויגאלינו

Der arbeit macht frei דער ארבעט מאכט פריי
זוכרים את הרכבת, ואת השער, ואת תאי הגאזים ואת הגופות ואת ערימות הנעליים והפאות ואת ריח המוות ואת גדרות התייל ואת המשרוקית ואת הדפיקות בדלת באמצע הלילה ואת התנורים והשריפה ואת הג'יפים ואת העבודת פרך ואת שאריות הלחם בכיסים ואת העיתונים והשלג והכפור ואת היריות ואת העינויים והמכות ואת הצפיפות והמחלות והרעב ואת הבכיות והנאקות והתינוקות המתים ואת העייפות והכאב והצער
ועל כך לא נשתוק. ועל כך לא נשכח לנצח נצחים.
ועל כך נדבר בכל חדשי השנה בכל שנה ושנה עד הגאולה. ועל כך אנו חתומים שיש לנו ברית עם השם ונחיה לנצח נצחים ועם ישראל ימשיך להתקיים ולחיות למרות השנאה ולמרות האנטישמיות ולמרות ההשפלות מהגויים עדיין נישאר ועמנו קל. לא נפחד כלל למרות שהעולם כולו גשר צר מאד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *