צילום: דוברות הבית הלבן

לא הושגו הסכמות בין טראמפ לקים; הפסגה הסתיימה ללא הצהרה משותפת

אכזבה דיפלומטית: הפסגה בין מנהיגי ארה"ב וצפון קוריאה הסתיימה מוקדם מהצפוי בעקבות היעדר הסכמות בין הצדדים. דוברת הבית הלבן: "למרות שלא הושגה הסכמה - צוותים מטעם שני הצדדים ימשיכו להיפגש גם בעתיד"

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • אל תדלגו עליהם! עשרות ילדים מחכים שתקראו את זה עכשיו

  תוכן מקודם

 • את היין הזה כבר טעמתם? לחיצה אחת והשליח בדרך אליכם

  תוכן מקודם

אכזבה דיפלומטית: פסגת האנוי קוצרה הבוקר במפתיע והסתיימה ללא תוצאות וללא חתימת הסכם. בבית הלבן דיווחו ששני הצדדים לא הצליחו להגיע להסכמה מיידית בנושא פירוק הנשק הגרעיני.

דוברת הבית הלבן ציינה כי למרות הכישלון – צוותים מטעם שני הצדדים ימשיכו להיפגש גם בעתיד.

כזכור, במסגרת הפסגה נועדו נשיא ארה"ב ושליט צפון קוריאה לפגישה ממושכת בארבע עיניים. בפתח הפגישה מסרו השניים הצהרות לתקשורת. הנשיא טראמפ אמר: "הפסגה הראשונה היתה מוצלחת וזו הנוכחית תהיה טובה אפילו יותר. קיימת התקדמות גדולה ביותר ביחסים ביננו".

קים ג'ונג און אמר: "עברו 251 ימים מאז הפגישה הראשונה, למרות החשדנות התגברנו על הרבה מכשולים….אני בטוח ואעשה את המיטב כדי שיהיו תוצאות חיוביות למשא ומתן".

מוקדם יותר, בדרכו למדינה צייץ טראמפ: "ויטנאם משגשגת. קוריאה הצפונית גם תשגשג אם תתפרק מנשקה הגרעיני. זו הזדמנות גדולה עבור ידידי קים ג'ונג און. בקרוב נדע".

הפסגה הנוכחית התקיימה חצי שנה לאחר פסגת סינגפור. הרקע כאמור: המשך המו"מ על פירוקה של צפון קוריאה מנשק גרעיני.

בבית הלבן חוזרים ומבהירים כי בכפוף למדיניות עד כה, הסנקציות האמריקניות על צפון קוריאה יימשכו במלואן כל עוד לא תושג הסכמה מלאה בין הצדדים שתתורגם לפירוק מוחלט של הנשק הגרעיני בדיקטטורה המבודדת.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן