הצעתה של ראש ממשלת בריטניה ליציאת הממלכה מהאיחוד האירופי נדחתה, לאחר שתומכי הברקזיט במפלגתה דחו אותה למרות התחייבויות חדשות מהגוש • ראש הממשלה מיי הביעה צער על התוצאות, והסתייגה ממי שתומך בהארכת היעד לפרישה

הפרלמנט בבריטניה דחה הערב (שלישי) ברוב גדול את הסכם הפרישה של בריטניה מהאיחוד האירופי – תבוסה נוספת לראש הממשלה תרזה מיי, שמגיעה 17 ימים בלבד לפני תאריך הפרישה. 391 חברים הצביעו נגד ההסכם של מיי, 242 הצביעו בעד. מחר יצביע הפרלמנט על אפשרות של פרישה ללא הסכם – תרחיש שממנו הזהירו מיי ופוליטיקאים בריטים רבים. אם ההצעה תידחה יצביע הפרלמנט על דחיית תאריך הפרישה הנוכחי – 29 במרץ.

היועץ המשפטי של ממשלת בריטניה קבע את תוצאות ההצבעה שעות לפני כן, כאשר הודיע לפרלמנט כי הסיכונים המשפטיים עליהם הזהיר בעבר לא השתנו באופן מהותי. היועץ, ג'פורי קוקס, ציין אומנם כי הסיכון שבריטניה תלכד, בניגוד לרצונה, בסוגיית ההסדר פחת, אך הוא לא שינה את הסיכון המשפטי. עוד לפני ההצבעה מיי קראה לחברי הפרלמנט לתמוך בהצעתה, למרות חוות הדעת המשפטית, ולא הם יסתכנו בפרישה ללא הסכם.

לאחר ההצבעה הביעה מיי צער על התוצאות, והסתייגה ממי שתומך בהארכת תאריך היעד לפרישה. היא אמרה שהדבר לא פותר את הבעיה, ושאירופה תצטרך לקבל מבריטניה סיבה מוצדקת לעיכוב.