דיווח: סלמאן מלך סעודיה צמצם את סמכויותיו של יורש העצר

סלמאן מלך סעודיה צמצם משמעותית את סמכויותיו של בנו יורש העצר, מוחמד בן סלמאן. בן סלמאן נעדר מהישיבות עם בכירי השרים. בין השניים שוררת מתיחות, וכי מקורבי המלך החליפו את צוות האבטחה, מחשש שיורש העצר ינסה להתנקש בחייו

סלמאן מלך סעודיה צמצם משמעותית את סמכויותיושל בנו יורש העצר, מוחמד בן סלמאן. כך מדווח ה'גרדיאן' הבריטי. על פי הדיווח הפקיד סלמאן את אחד מיועציו הקרובים, על נושא ההשקעות של הממלכה, לאחר שנושא זה טופל עד כה על ידי יורש העצר, שאף הוביל במסגרתו תכנית רב שנתית לקידומה של סעודיה והתאמתה למסחר, תעשיה וקשר שוטף עם הכלכלות המערביות.

עוד מדווח העיתון הבריטי, כי בשבועיים האחרונים נעדר בן סלמאן מהישיבות השבועיות של המלך עם בכירי השרים, למרות שהמלך הורה לו להשתתף בהן. כמו כן הוא נמנע מלפגוש אורחים רמי דרג שביקרו בממלכה בשבועיים האחרונים, בהם שר החוץ של רוסיה, ראש ממשלת לבנון ויו"ר ארגון הבריאות העולמי.

דיווחים אלו מגיעים בהמשך לדיווח אחר של ה'גרדיאן', מלפני שבוע וחצי, אז נטען כי בן סלמאן לא השתתף בטקס קבלת הפנים שנערך לאביו המלך בשובו מביקור במצרים, וכי בעת ששהה המלך במצרים, העביר יורש העצר שני מינויים של בכירים בממלכה, מבלי שקיבל את אישו־
רו של אביו. נטען כבר אז כי בין השניים שוררת מתיחות קשה, וכי מקורבי המלך אפילו החליפו את צוות האבטחה שלו, מחשש שיורש העצר ינסה להתנקש בחייו. הדיווח מאתמול משלים את הטענות הללו, ומצביע על כך שהמלך נקט בצעדים מתאימים בתגובה למעשי בנו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *