ניצולי שואה למען קורבין: "הוא לא אנטישמי ומסייע ליהודים"

12 ניצולי שואה חתמו על מכתב תמיכה במנהיג מלפגת הלייבור בבריטניה, ג'רמי קורבין. המכתב פורסם ב'סאנדי טיימס' ועורר עניין רב בקהילה היהודית

ניצולי שואה למען מנהיג ה'לייבור': בעיתון ה"סאנדי טיימס", המופץ בימי ראשון בבריטניה, הופיע השבוע מכתב תמיכה שעליה חתומים תריסר ניצולי שואה, בו הם מצהירים כי מנהיג מפלגת הלייבור וראש האופוזיציה בפרלמנט הבריטי, ג'רמי קורבין, אינו אנטישמי וכי הוא עומד לעזרת העם היהודי.

המכתב הופיע לאחר ההודעה של ועדת השוויון וזכויות האדם (EHRC) כי היא תחקור את הגישה של מפלגת הלייבור לאנטישמיות.

במכתבם כותבים ניצולי השואה, כי "אם קיימת אנטישמיות במפלגה, היא מינימאלית ולא שכיחה יותר מאשר בכל מפלגה פוליטית אחרת". כמו כו הם כותבים, כי למנהיג המפלגה קורבין היסטוריה של סיוע ליהדות החרדית, שבין היתר התערב למענה כשהרשויות דרשו ניתוחי מתים, וכן סייע בהצלת בתי העלמין היהודיים באירופה, ואף פעל בעבר להביא את יהודי תימן לבריטניה.

בסיום המכתב מציינים ניצולי השואה, כי האיום הנוכחי והאמיתי ממנו חושש הציבור החרדי, היא גזירת החינוך המרחפת על היהדות החרדית בממלכה המאוחדת, שמאחוריה עומדים ארגונים חילונים ואנטי דתיים, שאינם מייצגים את האוכלוסייה היהודית בממלכה, טענה אותה הם מחזקים באמצעות מחקר שהתפרסם לאחרונה הקובע בין היתר כי מרבית מתלמידי בתי הספר היהודיים בבריטניה הם חרדים.

מי שעומד מאחורי המכתב, הוא העסקן הלונדוני הבכיר, הרב שרגא שטרן, המייצג את הציבור החרדי המקומי מול מנהיג ה'לייבור' קורבין, והינו מראשי הלוחמים נגד גזירת החינוך.

גורם בכיר בקהילת החרדית בלונדון מציין, כי "המכתב מעורר עניין רב בציבור המקומי, זאת בשל העובדה שמי חתום עליה הם ניצולי שואה, שמפריכים את הטענות כי קורבין וחברי מפלגתו אנטשמיים".

אותו גורם אף מתייחס ליחסו של קורבין לישראל, וטוען כי "קורבין לוחם מובהק למען זכויות הפלסטינים, אך אינו מתנגד ליהודים. להיפך, הוא עזר וממשיך לעזור ליהודים וליהדות, והינו ידיד ותיק של הציבור החרדי באנגליה".

יצויין, כי בתחילת החורף פרסמו שלושים מרבני הקהילות בלונדון מכתב תמיכה בקורבין, זאת בתגובה לדברי הרב הראשי של בריטניה לשעבר הרב יהונתן סאקס, שבראיון לערוץ מרכזי בממלכה גינה בחריפות את מפלגת הלייבור ומנהיגה, והזהיר שם, כי בגללה יהודים רבים ישקלו להגר לארץ אחרת.

"הזדעזענו לשמוע על אלו שטוענים בתקשורת, שיהודי בריטניה כועסים על ג'רמי קורבין, מנהיגה הנכבד של סיעת הלייבור. לכן חשוב לנו להדגיש כי אין לנו כל קשר לאמירות לא אחראיות כגון אלו", כתבו הרבנים שנמנים בין היתר עם קהילות באבוב, בעלזא, ויז'ניץ וסאטמר.

מכתבם של ניצולי השואה

הרב שרגא שטרן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *