לאחר פרסום הדוח של האו"ם נגד התנהלות צהל בעזה, מועצת האו"ם לזכויות אדם בז'נבה אימצה את הדוח ומאשימה את ישראל בירי נגד מפגינים. 23 תמכו בהחלטה האנטי-ישראלית, תשע התנגדו, 14 נמנעו. המדינה האירופית היחידה שתמכה - ספרד

מועצת האו"ם לזכויות אדם בז'נבה אימצה את  הדוח לאירועים האלימים לאורך הגדר שהאשימה את ישראל בירי מכוון נגד מפגינים. 23 תמכו בהחלטה האנטי-ישראלית, תשע התנגדו, 14 נמנעו. קמרון נעדרה. המדינה האירופית היחידה שתמכה הייתה ספרד.

לפני כשלושה שבועות, כזכור, דוח המועצה לזכויות האזרח של האו"ם, קבע כי מותם של 184 המפגינים בעזה על ידי כוח צה"ל בשנה שעברה צריך להיחקר בבית הדין הבין-לאומי בהאג. על פי הדוח, החיילים הישראלים ירו באופן מכוון כלפי הפלסטינים שהפגינו סמוך לגדר הגבול, וייתכן כי ביצעו פשעים נגד האנושות.

מדובר בדו"ח חמור מאוד ותקדימי בחלק מפסיקותיו. הדו"ח מותח ביקורת גם על מנגנון חקירת האירועים של ישראל, כמו גם על פסיקת בית המשפט העליון בהקשר הזה. בדו"ח נטען שהשימוש באש חיה נגד מפגינים היה לא חוקי, מלבד שני מקרים ספציפיים, וכי כוחות הביטחון ירו במכוון בשלושה פרמדיקים. כמו כן, נטען שצלפים ישראלים הרגו עיתונאים בכוונה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בתגובה לדו"ח כי, "ישראל דוחה על הסף את דו"ח המועצה לזכויות אדם של האו"ם. המועצה קובעת שיאים חדשים של צביעות ושקרים, מתוך שנאה אובססיבית לישראל, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. חמאס הוא שיורה טילים על אזרחי ישראל, משליך מטעני נפץ ומבצע פעילות חבלנית במהלך ההפגנות האלימות על הגדר. ישראל לא תאפשר לחמאס לפגוע בריבונות הישראלית ובאזרחיה ותשמור על הזכות להגנה עצמית. חיילי צה"ל ימשיכו להגן בנחישות על אזרחי ישראל מפני התקפות החמאס וארגוני טרור שממומנים ע"י איראן המכריזה על כוונתה להשמיד את ישראל".

מ"מ שר החוץ ישראל כ״ץ אמר כי "תאטרון האבסורד של המועצה לזכויות אדם הפיק עוד דו״ח עוין, שקרי ומוטה נגד מדינת ישראל. מדובר בדו״ח שמתבסס על מידע מסולף שבו כלל לא נבדקו העובדות ושכל מטרתו היא להכפיש את הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון ולפגוע בזכותה להגנה עצמית מפני טרור של ארגון רצחני. ישראל דוחה את הדוח על הסף. אף גורם לא יוכל לשלול מישראל את הזכות להגנה עצמית ואת החובה להגן על תושביה וגבולותיה מפני מתקפות אלימות. מי שדוחף את תושבי עזה לגדרות, כולל נשים וילדים, הוא ארגון החמאס, שמטרתו המוצהרת היא השמדת מדינת ישראל והוא הנושא באחריות".