צילום: הקרמלין

וושינגטון במתח: התובע המיוחד הגיש את הדוח על קשרי טראמפ ורוסיה

התובע המיוחד רוברט העביר למשרד המשפטים האמריקני את מסקנות חקירת הקמפיין של דונלד טראמפ לנשיאות בשנת 2016. גורם משפטי במדינה: אין בדוח המלצות לאישומים נוספים. הדמוקרטים קוראים לפרסם את הדוח במלואו

היועץ המיוחד, רוברט מולר, הגיש אתמול (שישי) את הדוח הסופי שלו בנושא המעורבות הרוסית בבחירות ארה"ב בשנת 2016, לאחר כ-22 חודשים של חקירת הנושא. משרד המשפטים הודיע למחוקקים מרכזיים כי התובע הכללי, ויליאם בר, קיבל את המסמך, שפרטיו עדיין חסויים, וכי ייקח לו זמן מה לסיים לסקור אותו.

"אני כותב כדי ליידע אותך שהיועץ המיוחד, רוברט מולר, סיים את חקירת המעורבות הרוסית בבחירות 2016 ואת הנושאים הקשורים לכך", כתב בר. למחוקקים הוא אמר כי הוא "בודק את הדוח, ומצפה שאוכל להודיע על מסקנותיו של היועץ המיוחד כבר במהלך סוף השבוע הזה". גורם משפטי במדינה אמר כי אין בדוח המלצות לאישומים נוספים – מלבד לאלו שפורסמו, דבר היכול להצביע על כך שטראמפ ייצא מהדוח ללא כל אשמה.

הדוח שכתב מולר אמור לענות על השאלה אם אכן היה שיתוף פעולה בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ואנשיו, לבין הרוסים – בניסיון להתערב בבחירות לנשיאות. בנוסף, הוא אמור להבהיר אם טראמפ ניסה לשבש הליכי חקירה. עדיין לא ידוע מתי יופצו הממצאים לתקשורת, אך הנשיא האמריקני צפוי לבקש להשאיר חלקים מהדוח חסויים. "אתייעץ עם סגן התובע הכללי בנוגע לשאלה איזה מידע נוסף אוכל למסור לקונגרס ולציבור", ציין בר במכתב ששלח למנהיגות הקונגרס.

עורכי דינו של הנשיא טראמפ מסרו כי הם מעוניינים לבחון את הממצאים של התובע המיוחד רוברט מולר בנוגע למעורבות הרוסית בבחירות – זאת לפני שיפורסמו באופן פומבי. הם מסרו בתגובה כי "אנחנו שמחים שמשרד התובע המיוחד שלח את הדוח לתובע הכללי, ומחכים לשלב הבא". דוברת הבית הלבן שרה סנדרס אמרה לאחר הפרסום כי "הנשיא טרם ראה את ממצאי החקירה של מולר".

ראשי הדמוקרטים בקונגרס אמרו כי יש הכרח לפרסם את הדוח של מולר במלואו. "לציבור האמריקני זכות לדעת את האמת", מסרו יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי ומנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט צ'אק שומר. הדמוקרטים הבהירו כי הם יזמנו את מולר להעיד ויפנו לבתי המשפט אם הדוח לא יפורסם במלואו. על אף שחקירתו של מולר הסתיימה, כמה ועדות בבית הנבחרים פתחו בחקירות מקיפות משלהן נגד טראמפ ומקורביו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן