Share on whatsapp

צילום: הקרמלין

וושינגטון במתח: התובע המיוחד הגיש את הדוח על קשרי טראמפ ורוסיה

התובע המיוחד רוברט העביר למשרד המשפטים האמריקני את מסקנות חקירת הקמפיין של דונלד טראמפ לנשיאות בשנת 2016. גורם משפטי במדינה: אין בדוח המלצות לאישומים נוספים. הדמוקרטים קוראים לפרסם את הדוח במלואו
 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

היועץ המיוחד, רוברט מולר, הגיש אתמול (שישי) את הדוח הסופי שלו בנושא המעורבות הרוסית בבחירות ארה"ב בשנת 2016, לאחר כ-22 חודשים של חקירת הנושא. משרד המשפטים הודיע למחוקקים מרכזיים כי התובע הכללי, ויליאם בר, קיבל את המסמך, שפרטיו עדיין חסויים, וכי ייקח לו זמן מה לסיים לסקור אותו.

"אני כותב כדי ליידע אותך שהיועץ המיוחד, רוברט מולר, סיים את חקירת המעורבות הרוסית בבחירות 2016 ואת הנושאים הקשורים לכך", כתב בר. למחוקקים הוא אמר כי הוא "בודק את הדוח, ומצפה שאוכל להודיע על מסקנותיו של היועץ המיוחד כבר במהלך סוף השבוע הזה". גורם משפטי במדינה אמר כי אין בדוח המלצות לאישומים נוספים – מלבד לאלו שפורסמו, דבר היכול להצביע על כך שטראמפ ייצא מהדוח ללא כל אשמה.

הדוח שכתב מולר אמור לענות על השאלה אם אכן היה שיתוף פעולה בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ואנשיו, לבין הרוסים – בניסיון להתערב בבחירות לנשיאות. בנוסף, הוא אמור להבהיר אם טראמפ ניסה לשבש הליכי חקירה. עדיין לא ידוע מתי יופצו הממצאים לתקשורת, אך הנשיא האמריקני צפוי לבקש להשאיר חלקים מהדוח חסויים. "אתייעץ עם סגן התובע הכללי בנוגע לשאלה איזה מידע נוסף אוכל למסור לקונגרס ולציבור", ציין בר במכתב ששלח למנהיגות הקונגרס.

עורכי דינו של הנשיא טראמפ מסרו כי הם מעוניינים לבחון את הממצאים של התובע המיוחד רוברט מולר בנוגע למעורבות הרוסית בבחירות – זאת לפני שיפורסמו באופן פומבי. הם מסרו בתגובה כי "אנחנו שמחים שמשרד התובע המיוחד שלח את הדוח לתובע הכללי, ומחכים לשלב הבא". דוברת הבית הלבן שרה סנדרס אמרה לאחר הפרסום כי "הנשיא טרם ראה את ממצאי החקירה של מולר".

ראשי הדמוקרטים בקונגרס אמרו כי יש הכרח לפרסם את הדוח של מולר במלואו. "לציבור האמריקני זכות לדעת את האמת", מסרו יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי ומנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט צ'אק שומר. הדמוקרטים הבהירו כי הם יזמנו את מולר להעיד ויפנו לבתי המשפט אם הדוח לא יפורסם במלואו. על אף שחקירתו של מולר הסתיימה, כמה ועדות בבית הנבחרים פתחו בחקירות מקיפות משלהן נגד טראמפ ומקורביו.

כתבות קשורות

טיש ט''ו באב אצל המקובל הגרי''מ מורגנשטרן • גלריה
בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה • צפו
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן