הכוחות הסורים הדמוקרטיים הכריזו על סיום הקרב הממושך בכפר בגואז ועל תבוסת ארגון הטרור בכל שטחי המדינה. מוקדם יותר יצאה מוושינגטון הודעה דומה שלפיה "דאעש לא מחזיק עוד בשטחים בסוריה". הניצחון מסיים ארבע שנים של מאבק נגד הארגון

ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) הובס במובלעת האחרונה שלו בעיירה בגהוז שבסוריה – כך הודיעו הכוחות הסוריים הדמוקרטיים הנתמכים על ידי ארצות הברית, אחרי קרב עיקש מול כוחות הארגון הסוני הקיצוני. בכך נפל סופית שלטונו של דאעש, שלפי כארבע שנים וחצי הכריז על הקמת החליפות שלו, אולם אלפי תומכיו עדיין נמצאים בסוריה ובעיראק השכנות וממשיכים להוות איום.

ההודעה הרשמית על תבוסת דאע"ש צויצה הבוקר בחשבון הטוויטר של הכוחות הסוריים הדמוקרטיים – זאת לאחר שבשיאו, ארגון המדינה האסלאמית הצליח להשתלט על כשליש משטח סוריה. ההצהרה של הכוחות מצטרפת לאמירות שנשמעו אתמול מפי גורמים במחלקת המדינה האמריקנית, שהכריזו כי "דאע"ש לא מחזיק עוד באף שטח בסוריה".

ראש ארגון כס"ד, מוסטפא באלי, הודיע על "השמדה מוחלטת" של הח'ליפות בחשבון הטוויטר שלו וכתב כי "דיר א-זור שוחררה, הניצחון נגד דאעש הושלם". עם זה, יו"ר ארגון אל-מרסד הסורי, ראמי עבד א-רחמן, הודיע כי "ההשתלטות על דאעש היתה בצד המזרחי של הפרת, והארגון עדיין שולט ב-4,000 ק"מ, ממערב לפרת".

שגריר סוריה באו"ם, בשאר ג'עפרי, אמר אתמול כי דאעש עדיין לא הובס לחלוטין, וכי משטר אסד, בתמיכת הרוסים והאיראנים, הם אלה שצריכים להילחם בארגון הטרור – ולא האמריקנים. אסד ושותפיו נשבעו להשיב את שליטת המשטר בכל שטח סוריה, ומצד שני טורקיה נלחמת בכוחות הסורים הדמוקרטיים, הנתמכים ע"י ארה"ב, אותם הגדירה כארגון טרור.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, עודכן על הבסתו המוחלטת של ארגון דאע"ש בעודו עושה את דרכו לאחוזה שלו בפלורידה, באייר פורס 1 הנשיאותי. ממלא מקום שר ההגנה עדכן אותו – ודוברת הבית הלבן, שרה סנדרס, השיבה לשאלות כתבים בנושא, שתהו האם סוריה נקייה כעת ב-100% מדאע"ש – והיא השיבה "כן".

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, שיבח היום את הבסת ארגון הטרור דאע"ש בסוריה בחשבון הטוויטר הרשמי שלו: "זהו צעד גדול וסכנה מוחשית לצרפת שהוסרה. עם זאת, איום הטרור נותר בעינו – והמאבק נגד ארגוני הטרור חייב להימשך. למדינה האסלאמית אין עוד שטח, אבל הם לא נעלמו"