השרים הבכירים בממשלתה של ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי פועלים להדיחה תוך ימים ספורים על רקע המבוי הסתום בניסיון להגיע להסכם הברקזיט. לפי הדיווח, 11 שרים בכירים בקבינט של מיי פתחו במאמץ משותף להדחתה מהתפקיד

השרים הבכירים בממשלתה של תרזה מיי פועלים להדיחה תוך ימים ספורים – כך דיווח הלילה (ראשון) העיתון הבריטי "הסאנדיי טיימס", על רקע המבוי הסתום בניסיון להגיע להסכם הברקזיט, שבועות ספורים טרם עזיבתה המתוכננת של בריטניה מהאיחוד האירופי. במידה ומיי תופל – הסכם הברקזיט יהיה מוטל בספק.

העורך הפוליטי של "הטיימס" הלונדוני דיווח כי 11 שרים בקבינט של מיי פתחו בהליך משותף להדחתה מהתפקיד – ורוצים בהתפטרותה. העורך, טים שיפמן, מסר כי ה"הפיכה מבית" יצאה הלילה לדרך, וכי שר בקבינט אמר: "הסוף קרוב. בעוד 10 ימים היא כבר לא תהיה כאן". השרים הבכירים, שנותרו עלומי שם, הזהירו כי מיי הפכה לדמות רעילה ובלתי יציבה וסברו כי שיקול דעתה "השתבש".

לפי "הטיימס" שרי הממשלה מתכננים להתעמת עם מיי ביום שני. אם תסרב ללכת, השרים יאיימו להתפטר. סגנה בפועל של מיי, דיוויד לידינגטון, הוא מועמד פוטנציאלי להחליפה כראש הממשלה של בריטניה, אך אחרים דוחפים למינויו של השר לאיכות הסביבה מייקל גוב או של שר החוץ ג'רמי האנט.

בתוך כך, על רקע הקיפאון במשא ומתן על הסכם הברקזיט, צעדו אמש רבבות ברחובות לונדון במצעד ענק, כשהם קוראים לקיום של משאל עם נוסף בעניין. לטענת מארגני הצעדה, כמיליון אנשים השתתפו באירוע. המשתתפים הניפו את דגלי האיחוד האירופי ושלטים שקראו להעביר כל הסכם ברקזיט שינסח הפרלמנט לאישור העם.

אחרי שפעמיים נכשלה מיי בניסיונה לזכות באישור הפרלמנט הבריטי להסכם שגיבשה עם האיחוד על תנאי הפרישה של בריטניה ממנו ועל היחסים העתידיים בין הצדדים, ביקשה השבוע מיי מבריסל לדחות את תאריך הפרישה המיועד מ-29 במרץ ל-30 ביוני. האיחוד הסכים בתגובה לדחות את הברקזיט רק עד 22 במאי, וגם זאת אך ורק בתנאי שהפרלמנט הבריטי יאשר בשבוע הקרוב את ההסכם שגיבשה בריסל עם מיי. אם הפרלמנט לא יאשר אותו גם הפעם, הפרישה תידחה ל-12 באפריל בלבד.