Share on whatsapp

צילום: מתוך האינסטגרם של דונלד טראמפ

דו"ח מולר: אין ראיות כי קמפיין טראמפ שיתף פעולה עם רוסיה

התובע הכללי העביר את עיקרי מסקנות חקירת המעורבות הרוסית בבחירות, שניהל החוקר המיוחד רוברט מולר: "אין ראיות מספיקות לקבוע שהנשיא ביצע פשע". עם זאת, הדוח גם לא מזכה את הנשיא. טראמפ: "לא הייתה מעורבות ולא היה שיבוש - זיכוי מוחלט"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

התובע הכללי של ארה"ב וויליאם באר מסר הערב (ראשון) לחברי הקונגרס את סיכום הדו"ח התובע המיוחד על חקירת ההתערבות הרוסית בבחירות. התובע המיוחד רוברט מולר קבע חד משמעית שרוסיה אכן התערבה בבחירות (כפי שקובעות סוכנויות המודיעין בארה"ב), אך לא מצא עדות לקנונייה של קמפיין טראמפ עם רוסיה.

החקירה גם לא מצאה שהקמפיין של טראמפ או מישהו ממקורביו קשר קשר עם רוסיה או תיאם מהלכים עמה כדי להשפיע על תוצאות הבחירות ב-2016. ראש ה-FBI לשעבר קבע כי על התובע הכללי ויליאם בר להחליט אם מעשיו של הנשיא טראמפ המתוארים בדוח מהווים פשע.

ממכתבו של התובע הכללי באר עולה כי התובע המיוחד מולר אינו קובע שהנשיא טראמפ ביצע עבירה של שיבוש הליכים, אך גם אינו פוטר אותו. בחקירה נבדק אם טראמפ שיבש הליכים כשהדיח את ג'יימס קומי מראשות ה-FBI, וכאשר סיפק הסבר חלקי בלבד לפגישה של בנו עם עורכת דין רוסייה במהלך קמפיין הבחירות.

לפי ראש ועדת המשפט של בית הנבחרים, שקרא את התקציר שהוגש – הדוח של התובע המיוחד רוברט מולר אינו מאשים את הנשיא טראמפ בביצוע פשע אך לא פוטר אותו לחלוטין. כפי שכבר דווח, ראש הוועדה הוסיף כי משרד המשפטים לא מעוניין להגיש כתבי אישום נוספים בפרשה מעבר לאלה שהוגשו.

 

וושינגטון במתח: התובע המיוחד הגיש את הדוח על קשרי טראמפ ורוסיה

 

מהבית הלבן נמסר: "מדובר בזיכוי מוחלט של הנשיא מהחשדות".טראמפ הגיב לממצאי הדו"ח בחשבון הטוויטר שלו. "אין קנוניה ואין חסימה, יש זיכוי מלא ומוחלט". בריאיון לערוצי הטלוויזיה אמר, "אחרי כל-כך הרבה זמן וכל-כך הרבה אנשים שנפגעו, הוכרז כי לא הייתה מעורבות רוסית ולא היה שיבוש הליכי חקירה. חבל שהמדינה הייתה צריכה לעבור את זה וחבל שכנשיא הייתי צריך לעבור את זה. אני מקווה שיבדקו את הצד השני – זו היה ניסיון חיסול פוליטי.. לא הייתה מעורבות רוסית".

תקציר הדוח המלא נשלח לשני ראשי ועדות המשפט בקונגרס – חבר בית הנבחרים ג'רלד נדלר הדמוקרטי והסנאטור הרפובליקני לינדזי גרהאם – ולשני בכירי המפלגות השניות המכהנים בוועדות, חבר בית הנבחרים הרפובליקני דאג קולינס והסנאטורית הדמוקרטית דיאן פיינסטיין. רבים בקונגרס דורשים שהתובע הכללי יפרסם את הדוח המלא בפני הציבור, אבל זו החלטה שלו אילו חלקים ממנו לחשוף. הדמוקרטים הבהירו כי הם עשויים לזמן את מולר עצמו להעיד בקונגרס ולפנות לבתי המשפט.

חבר הקונגרס וראש ועדת המשפט, ג'רי נדלר, אמר הערב עם פרסום הדוח: "העובדה כי דוח החוקר המיוחד, רוברט מולר, לא מזכה את הנשיא מעוררת דאגה רבה". נדלר אמר כי הוא יקרא לתובע הכללי להעיד בשל "הסתירות המדאיגות מאוד" שעלו בתקציר הדוח של מולר.

כתבות קשורות

טיש ט''ו באב אצל המקובל הגרי''מ מורגנשטרן • גלריה
בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה • צפו
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן