צילום: לע"מ

בעקבות בקשת ישראל: גרמניה פתחה בחקירת פרשת הצוללות

על פי דיווח של העיתון הכלכלי "הנדלסבלאט", התביעה הכללית בעיר בוכום שאחראית על פעילות חברת טיסנקרופ תבדוק את החשדות לשוחד ולהלבנת הון בפרשת הצוללות. לפי העיתון, החקירה נפתחה בעקבות פנייה מהרשויות בישראל לפני זמן רב

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

התביעה בגרמניה פתחה בחקירת פרשת הצוללות, בעקבות בקשת ישראל לסיוע בחקירת העסקה – כך דיווח אמש (שני) עיתון העסקים "הנדלסבלאט". על פי הדיווח, החקירה מתקיימת בתביעה בעיר בוכום שבמערב המדינה – המתמחה בפשעים כלכליים ושחיתות.

גורם ישראלי בכיר אישר לחדשות 13 כי הוגשה בקשה לסיוע משפטי – אך היה זה לפני זמן רב, והתביעה הישראלית לא זכתה לתשובה מגרמניה. למיקי גנור, עד המדינה עד לא מכבר בפרשה, יש אזרחות גרמנית בעלת-תוקף, שבה עשה שימוש בין השאר בעסקיו.

לפי הדיווח, הפרקליטות הישראלית עדכנה את הצד הגרמני כי החקירה הובילה לעדויות מוצקות בדבר שוחד והלבנת הון, והיא ביקשה את הסיוע של התובע הכללי של בוכום במידע על הנושא. התביעה הכללית בעיר מתמחה בין השאר בעבירות שוחד וצווארון לבן.

באחרונה נשמעה בישראל דרישה לפתוח מחדש את חקירת תיק הצוללות, על רקע שתי פרשות. הפרשה הראשונה – פרסומים שלפיהם ב–2007 קנה ראש הממשלה בנימין נתניהו מניות בחברת SeaDrift של בן דודו נתן מיליקובסקי תמורת כ–600 אלף דולר ומכר אותן בנובמבר 2010 תמורת 4.3 מיליון דולר. נתניהו רשם רווח גבוה מאוד על השקעה בחברה ששוויה נחתך בחדות בתקופה של משבר פיננסי גלובלי. החברה נמכרה לחברה ציבורית אחרת, ושמה "גרפטק אינטרנשיונל", שסיפקה חומרי גלם ליצרנית הצוללות והספינות הגרמנית טיסנקרופ.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן