צילום: פלאש 90

העלילה מסתבכת: מטוס בואינג 737 מקס ביצע נחיתת חירום בדרך לקרקוע

מטוס בואינג 737 מקס, מהדגם שהתרסק בטיסת "אתיופיאן איירליינס" ביצע אמש נחיתת חירום לאחר שהכריז על מצב חירום בעקבות כשל במנוע. במקביל החל בימים האחרונים דיון בבית הדין הגדול בשאלת עגינותן של נשות הנספים ששהו על המטוס

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

מטוס בואינג 737 מקס, מהדגם שהתרסק בטיסת "אתיופיאן איירליינס" לפני כשבועיים, ביצע אמש (שלישי) נחיתת חירום לאחר שהכריז על מצב חירום בעקבות כשל במנוע.

הטייסים דיווחו על מצב חירום לאחר ההמראה משדה התעופה הבינלאומי באורלנדו בשעה 14:50 (שעון פלורידה), ובעקבות כך ביצעו נחיתת חירום מוצלחת באורלנדו. המטוס אמור היה להגיע לוויקטורוויל בקליפורניה, שם מאחסנת "סאות'ווסט איירליינס" את המטוסים המקורקעים שלה.

נציין כי המטוס היה ללא נוסעים בעקבות החלטת הרשויות בארה"ב לקרקע את כלל מטוסי בואינג 737 מקס לאחר התרסקות שני מטוסים מדגם זה בחצי השנה האחרונה.

רשות התעופה האמריקנית (ה-FAA) אסרה על טיסות מסחריות של בואינג 737 מקס, אך היא מאפשרת לחברות התעופה להטיס את המטוסים הללו ממקום למקום כדי לאחסנם. ה-FAA, כמו רוב רשויות התעופה בעולם, החליט להשבית את המטוסים מהדגם הזה עד לחקירת המקרה, ועדכון תוכנה של בואינג שימנע את הזדקרות החרטום – התקלה שגרמה להתרסקות שני המטוסים.

בתוך כך, נמשכת חקירת אסון ההתרסקות לפני כשבועיים בו מצאו את מותם כל נוסעי הטיסה והצוות. כזכור, בשבוע שעבר הודיעה אתיופיה שבדיקת הקופסה השחורה שנמצאה בזירת ההתרסקות מראה "דמיון ברור" בין שתי התאונות הקטלניות.

במקביל החל בימים האחרונים דיון בבית הדין הגדול בשאלת עגינותן של נשות הנספים הישראלים ששהו על המטוס. בראש הרכב בית הדין יושב הראשל"צ הרב יצחק יוסף ויחד עמו הרב מיכאל עמוס והרב יעקב רוז׳ה. במהלך הדיון גבו הרבנים עדויות ממתנדבי זק״א שלקחו חלק בניסיונות לאתר את הנספים באסון באתיופיה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן