מעמד מרגש נערך אמש על ציונו של הרה"ק מליז'ענסק, כ-50 צאצאים העתירו על האסיר החרדי מבוליביה ר' יעקב יהודא בן שיינדל • השבוע הדיון ה-28

היום ימלאו 450 ימים למאסרו של ר' יעקב אסטרייכר בבוליביה על לא עוול בכפו.

קרא עוד:

[postim]

אמש (א) בשעות הצהריים נערכה עצרת תפילה מרגשת ומיוחדת על יד ציונו הק' של הרבי ר' אלימלך מליז'ענסק זיע"א, לזכותו של האסיר החרדי ר' יעקב יהודא בן שיינדל.

במעמד התפילה נכחו למעלה מ-50 איש, רובם נכדיו של הרה"ק רבי אלימלך מליז'ענסק, שבאו לבקש ולהתחנן על נפשו של ר' יעקב יהודא הי"ו שגם הוא מצאצאי הרבי ר' מיילך, הנתון במעצר למעלה משנה על לא עוול בכפו, ומצבו הבריאותי ירוד מאוד לאחרונה עקב התנאים הקשים בהם הוא מוחזק שם בידי השלטונות.

שעה ארוכה עמדו הנוכחים וקראו פרקי תהלים מלב מורתח למען הצלת נפשו של ר' יעקב, באותה העת גם נערכה במקום שמחת שבע ברכות לחתן וכלה אשר הינם צאצאים של הרבי ר' אלימלך זיע"א, השמחה נחוגה בבית המדרש ממול הציון, לפי דברי המשפחה היתה זו שמחת השבע ברכות הראשונה של צאצאי הרבי ר' מיילך זיע"א סמוך לציונו,  מאז השואה האיומה לפני כ-65 שנים.

ידוע כי כל המשמח חתן וכלה זוכה לחמשה קולות, והיא מצוה גדולה, על כן כל הנוכחים בשמחה הקדישו את זכויותיהם לזכות שאר בשרם ר' יעקב יהודא בן שיינדל, שהשי"ת יוציאנו מהצרה ומהשביה בקרוב.

יצויין כי ביום רביעי הקרוב יערך דיון נוסף בעניינו של ר' יעקב זו הפעם ה-28, בפעמים האחרונות הדיונים לא העלו ולא הועילו דבר, נראה כי השלטונות מתנכרים אליו בשל היותו יהודי, בני משפחתו וסנגוריו, מקווים כי הפעם סוף סוף יוכרע דינו אי"ה לטובה וישוחרר אל חיק משפחתו.

כלל ישראל מתבקש לבקש ולהתחנן עבור ר' יעקב יהודא בן שיינדל, והן קל כביר לא ימאס תפילת רבים.

צפו בגלריה מהשמחה ומהתפילה בציון הק'

השבע ברכות והתפילה על הציון בליז'ענסק (10) השבע ברכות והתפילה על הציון בליז'ענסק (9) השבע ברכות והתפילה על הציון בליז'ענסק (2) השבע ברכות והתפילה על הציון בליז'ענסק (1) השבע ברכות והתפילה על הציון בליז'ענסק (7) השבע ברכות והתפילה על הציון בליז'ענסק השבע ברכות והתפילה על הציון בליז'ענסק (4) השבע ברכות והתפילה על הציון בליז'ענסק (5) השבע ברכות והתפילה על הציון בליז'ענסק (6) השבע ברכות והתפילה על הציון בליז'ענסק (8) השבע ברכות והתפילה על הציון בליז'ענסק (3)