207 נרצחים בטבח בסרי לנקה: "מבצעי הפיגועים זוהו, 7 חשודים נעצרו"

שום ארגון לא נטל עדיין אחריות למתקפת הטרור בכנסיות ובבתי המלון בסרי לנקה. בין ההרוגים עשרות אזרחים זרים, בהם מבריטניה, סין והולנד. אין נפגעים ישראלים. עוצר הוטל ברחובות. כוחות הביטחון פשטו על בית ועצרו שבעה חשודים, 3 שוטרים נהרגו בפיצוץ מחבל מתאבד

סדרת הפיגועים בסרי לנקה – שבה נהרגו לפחות 207 בני אדם, בהם 35 אזרחים זרים – מזעזעת את מדינת האי שבדרום אסיה, וכן את התיירים הישראלים שנמצאים החל משעות הבוקר (ראשון) בחוסר ודאות. בינתיים הממשלה, שטרם חשפה מי עומד מאחורי הפיגועים הקטלניים, הטילה עוצר והגבילו את הגישה לרשתות החברתיות עד להודעה חדשה, כך שחלק מהתיירים לא יודעים אם יצליחו להגיע לטיסות שלהם.

משעות הבוקר אירעו שמונה פיצוצים בבירת המדינה וסמוך לה, שבעקבותיהם הצהירה המשטרה המקומית על עוצר מיידי בין 18:00 ל-6:00, כאשר במקביל הממשלה המקומית חסמה את הרשתות החברתיות. שר ההגנה רוואן וויג'וודרנה הכריז מאוחר יותר כי מבצעי הפיגועים זוהו, וציין כי שבעה חשודים נעצרו.

בצהריים הודיעה משטרת סרי לנקה כי בפשיטה על בית בפרברי קולומבו עצרו כוחות הביטחון שבעה חשודים במעורבות במתקפת הטרור, אולם לא ברור מהו חלקם לכאורה. במהלך הפשיטה נהרגו שלושה שוטרים מפיצוץ מחבל מתאבד. סוכנות הידיעות הצרפתית AFP פרסמה תיעוד של כוחות הביטחון המקומיים בפשיטה.

רוני ארד, הרב של בתי חב"ד חופי סרי לנקה, סיפרבראיון ל'חדשות 12' כי שמע לראשונה על הפיגועים רק בשעות הערב, אחרי צאת החג. "מהבוקר יש פה מטיילים ישראלים שלא חוגגים חג שני וקראו על זה בתקשורת הישראלית", סיפר ארד, ששוחח מבית חב"ד בהיקדואה, אחת מעיירות החוף המרכזיות לתיירים, הממוקמת שעתיים נסיעה מדרום לקולומבו.

עשרה ימים לפני הפיגוע המשולב שאירע במדינת האי בדרום אסיה, הזהיר מפקד המשטרה מפני מתקפה של מחבלים מתאבדים נגד כנסיות במדינה על ידי NTJ – ארגון אסלאמי רדיקאלי. במכתב ששלח מפקד המשטרה, שהתבסס על מידע מודיעיני, נכתב כי "סוכנות מודיעין זרה דיווחה כי NTJ מתכנן לבצע פיגוע התאבדות נגד כנסיות בולטות ונגד נציבות הודו בקולומבו". הארגון, שטרם לקח אחריות על הפיגוע, נקשר להשחתת פסלים בודהיסטים בשנת 2018.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *