לאחר שבע שעות נסיעה ברכבת הפרטית שלו, קים ג'ונג און הגיע לרוסיה לקראת פגישתו עם וילדמיר פוטין • במהלך הפגישה לא צפויים השניים לחתום על מסמך כלשהו ואף לא לצאת בהצהרה משותפת, אלא רק לדון בתוכנית הגרעין של צפון קוריאה בזירה הבינלאומית

חודשיים אחרי שקרסו שיחות המשא ומתן עם ארה"ב בפסגת האנוי, נשיא צפון קוריאה הרודן קים ג'ונג און הגיע הבוקר לרוסיה בפעם הראשונה בחייו, לקראת פגישתו הצפויה מחר עם נשיא רוסיה וילדמיר פוטין.

הנשיא הצפון קוריאני עשה את דרכו לרוסיה באמצעות רכבת פרטית – נסיעה שערכה כשבע שעות – וצפוי להיפגש מחר עם פוטין בעיר הנמל הרוסית ולדיווסטוק, על מנת לדון בתוכנית הגרעין של צפון קוריאה בזירה הבינלאומית, כך על פי מקור רשמי בקרמלין

לאחר חציית הגבול וכניסת הרכבת הפרטית לרוסיה, עצר קים ג'ונג און בתחנת קסאן, שם נערכה לו קבלת פנים מסורתית של רוסיה. קודם הגעתו שני מטוסים נחתו ברוסיה, כשעליהם גורמי ביון שלך ארצו, שבאו להכין את השטח עוד קודם הגעתו.

במהלך הפגישה שתערך מחר לא צפויים המשתתפים לחתום על מסמך כלשהו ואף לא לצאת בהצהרה משותפת לתקשורת. שר הפנים הרוסי הודיע כי בכוונת ארצו לקדם את שיתוף הפעולה עם קוריאה הצפונית בתחומים שאינם מושפעים מהסנקציות הבינלאומיות, כאשר קים ג'ונג און מצדו הביע נכונות לשיתוף פעולה, בכדי לפתח קשרים בין המדינות.

כזכור, לפני קרוב לשנה, נפגש קים ג'ונג און עם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב בפיונגיאנג בירת ארצו ואמר, כי "השאיפה של מדינתו לפרק את חצי האי הקוריאני מגרעין נותרה ללא שינוי, עקבית ומקובעת", כאשר כבר בפגישה זו סוכם בין השניים לקיים פסגה עתידית עם נשיא רוסיה וילדמיר פוטין.

בתוך כך, זמן קצר לאחר הגעתו של קים ג'ונג און, בדרום קוריאה השכנה דווח כי מנהיג קוריאה הצפונית הדיח מתפקידו את קים יונג צ'ול, הנחשב ליד ימינו ומקביל של מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפאו, כמי שאחראי על הקשר עם ארצות הברית וקוריאה הדרומית.