ישראל מנסה לגייס מרגלים בחסות "טיולים תיירותיים"

הרשויות בלבנון פרסמו אזהרה לתושבים ולפיה, מדינת ישראל מנסה להחדיר סוכנים ומרגלים לתוך לבנון באמצעות סיורים וטיולים תיירותיים בכדי ללמוד ולהשתמש במידע לצורכי ביטחון • לפני כחודש נעצר בלבנון אזרח לאחר שנטען כי ריגל למען ישראל

המשרד לביטחון פנים בלבנון מזהיר את תושביו כי ישראל מנסה להבריח סוכנים ללבנון בכדי לעקבו אחר המתרחש במדינה. בהצהרה שפרסם המשרד במדינה נכתב כי "על האזרחים ובעלי משרדי נסיעות ותיירות, להיות מודעים לא ליפול לבקשת אנשים או חברות לארגן סיורים שונים בלבנון, באם לא מדובר במשרדים או סוכנים רשמיים מוכרים".

את ההודעה פרסמו הרשויות במדינה מאחר ולטענתם התברר כי ישראל מנסה לגייס מרגלים וסוכנים בתוך לבנון באמצעות משלחות סיור לתיירות וזאת בכדי לדלות מידע שישמש לצורכי ביטחון.

גורמי ביטחון קראו למשרדי וסוכני הנסיעות בלבנון לשים לב ולהיות ערניים בכל הקשור לפרסומים המשווקים טיולים למדינה, בעיקר דרך הודעות מייל. עוד הזהירו שבמקרה שיתקבלו מיילים כאלה לוודא כי הם מגיעים ממקורות רשמיים.

לפני כחודש פורסם בכלי התקשורת בלבנון כי מנגנוני הביטחון המקומיים עצרו אזרח לבנוני המחזיק גם באזרחות קנדית, בחשד כי גויס על ידי שירותי המודיעין של ישראל וריגל אחר יעדים מודיעיניים, בין היתר של חיזבאללה בלבנון.

לפי דיווחים בתקשורת הלבנונית המתבססים על מידע רשמי שנמסר ממנגנוני הביטחון והמודיעין בלבנון, החשוד שנעצר הודה בחקירתו כי גויס כבר בשנת 2013 על ידי סוכן לבנוני, שפעל עבור המודיעין הישראלי בתפקידים בכירים ובמשימות רגישות בתוך לבנון, ונמלט מהמדינה לאחר שחשד כי מנגנוני הביטחון הלבנונים עלו על עקבותיו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *