דוברות הבית הלבן

תחקיר: דונלד טראמפ הפסיד בתוך עשור יותר ממיליארד דולר

על פי תחקיר שפורסם בניו יורק טיימס המבוסס על הצהרות המס של טראמפ, הפסידו עסקיו 1.17 מיליארד דולר בין השנים 1985-1994. כלומר, טראמפ הפסיד יותר כסף בכל שנה מכל משלם מיסים אחר בארה"ב. עורך דינו של טראמפ: המידע הוא "כוזב"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הפסיד יותר ממיליארד דולר במשך עשור – כך עולה מהחזרי המס שלו שנחשפו היום (רביעי) לראשונה ב"ניו יורק טיימס". תדמיתו כאיש עסקים מצליח הייתה אחד הגורמים שסייעו לטראמפ להיבחר לנשיאות. הוא טען שפשיטות הרגל הראשונות שלו אירעה בתקופת המיתון של שנת 1990, אך החזרי המס המתפרסים על פני עשר שנים חושפים תמונה אחרת לגבי מצבו הכלכלי וכישוריו העסקיים.

ב-1985 ההפסדים של החברה של טראמפ, שהקימה מלונות ושטחים מסחריים, עמדו על 46.1 מיליון דולר. טראמפ הצליח אמנם לדווח על הכנסות, בין השאר מהשקעותיו בבורסה וכתוצאה מכך שגרם לעלייתם של מחירי מניות על ידי הצהרה שהוא שוקל לרכוש את החברות, ובאחת השנים הוא אף דיווח על רווח מפתיע של 52.9 מיליון דולר מהכנסות ריבית. אך, ההפסדים קיזזו בכל שנה את ההכנסות הללו.

מאז שנת 2016 מנסים עיתונאים לאסוף מידע על אודות עסקיו של טראמפ ומידת הצלחתו. הנתונים, הלקוחים מהחזרי מס ההכנסה שלו בין השנים 1985 עד 1994, מציגים את התמונה המפורטת ביותר עד עכשיו לגבי מצבו הפיננסי של טראמפ שעד עתה נשמר מעין הציבור. אף שהמידע לא מכסה את אמצע שנות ה-90 ואילך, הוא עוקב אחרי תקופה ארוכה – וכושלת – בקריירה העסקית של הנשיא שמסרב למסור את הצהרות ההון שלו.

הבעיות הפיננסיות של טראמפ באותה תקופה הן לא בדיוק סוד. החברות שלו הגישו בקשות להגנה מפני פשיטות רגל ארבע פעמים: ב-1991, 1992, 2004 ו-2009.

עורך דינו של טראמפ, צ'רלס ג'יי, הרדר מסר בתגובה כי המידע שהעיתון השיג הוא "כוזב" וכי הטענות של העיתון "בנוגע להחזרי המס של הנשיא מלפני 30 שנה אינן מדויקות". לדבריו, הסתמכות על נתונים של מס הכנסה מלפני המעבר לעידן האלקטוני אינה מדויקת "ולא תספק תמונה הגיונית של תשלומי המס של אף אדם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *