אחרי כישלון השיחות: צפון קוריאה שיגרה טילים "לא מזוהים" לים

צבא הדרום אמר כי זוהה שיגור מצפון-מערב המדינה, פחות משבוע אחרי תרגיל באש חיה שכלל שיגור רקטות וטילים לטווח קצר. לדברי ראש המטות המשולבים של קוריאה הדרומית, כמה טילים בלתי מזוהים שוגרו מצפון קוריאה למרחק של כ-420 קילומטרים

צבא קוריאה הדרומית דיווח היום (חמישי) כי קוריאה הצפונית ביצעה שיגור מצפון-מערב המדינה לכיוון מזרח, ובכיר בצבא אף מסר כי העצם ששוגר טס כ-420 קילומטר. לפי דיווח בקוריאה הצפונית, מדובר בשתי רקטות לטווח קצר. זאת, יום לאחר שהאחרונה הבהירה שירי הטילים הקודם היה חלק מתרגיל הגנה שגרתי.

לטענת צבא דרום קוריאה, השיגור התבצע בשעה 16:30 שעון מקומי (10:30 בבוקר שעון ישראל) מבסיס סינו-רי הנמצא כ-200 קילומטרים צפונית לגבול עם דרום קוריאה. מדובר בשיגור נוסף לאחר השיגור בשבת האחרונה, ושיגור שני בסך הכול מאז חדלה צפון קוריאה משיגורים בנובמבר 2017.

בשבוע שעבר שיגרה צפון קוריאה מספר טילים לטווח קצר מהעיר וונסן שבחופה המזרח של המדינה. גם אז הטילים שוגרו לכיוון מזרח, אל הים שמפריד בין צפון קוריאה ליפן. צפון קוריאה השתלחה בארה"ב ובדרום קוראיה, ואמרה כי תרגיל הטילים היה "שגרתי ומתוך הגעה עצמית".

הפסגה בין נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ ומנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און שהתרחשה לפני כחודשיים הסתיימה בכישלון, כשאון הביע רצון להקלה רחבה בסנקציות בתמורה להתחלה של תהליך פירוק מנשק גרעיני, שבעיני הממשל האמריקאי נתפסו "לא יעילים". השימוש והניסוי בטילים ארוכי טווח שנאסרו על ידי האו"ם, ככל הנראה יובילו להטלת סנקציות נוספות על הדיקטטורה האסייתית.

 

לקראת הפגישה עם פוטין: נשיא צפון קוריאה הגיע לרוסיה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *