טראמפ: "אני מקווה שלא לצאת למלחמה עם איראן"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ השיב בפתח פגישה עם נשיא שוויץ לשאלת עיתונאי ואמר כי, "אני מקווה שלא לצאת למלחמה עם איראן". דיווח: הנשיא טראמפ אמר למ"מ שר ההגנה, פטריק שנהאן, כי "ארה"ב לא רוצה מלחמה עם איראן"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הערב (חמישי) שהוא מקווה שלא תפרוץ מלחמה בין ארה"ב לאיראן. בזמן קבלת הפנים לנשיא שווייץ בבית הלבן נשאל טראמפ אם ארה"ב בדרך למלחמה עם איראן. "אני מקווה שלא", השיב. במקביל אמרו הערב גורמים אמריקנים יורק טיימס שטראמפ אמר לשר ההגנה שלו, פטריק שנהאן, שאין לו עניין בעימות עם טהרן.

לפי רשת CNN, השיחות בין טראמפ לאולי מורר יתמקדו בניסיון להקים ערוץ להעברת מסרים עם איראן על מנת להימנע מהחרפת המתיחות בין המדינות. שוויץ הניטרלית מייצגת את האינטרסים האמריקניים באיראן, שלה אין יחסים עם ארצות הברית מאז המהפכה האסלאמית ב-1979.

 

עוד בנושא
ברקע המתח המחריף בין המדינות, רשת "CNN" דיווחה כי וושינגטון מסרה לשווייץ את מספר הטלפון שבו ניתן להשיג את הנשיא האמריקני, על מנת שתעבירו לטהראן. לפי ההערכות, השוויצרים לא יעבירו את המספר עד לבקשה מפורשת

 

כזכור, מפקד משמרות המהפכה של איראן אמר אמש כי ארצו נמצאת "על סף עימות כולל עם האויב". הגנרל חוסיין סלאמי, שמונה לתפקיד מפקד משמרות המהפכה בחודש שעבר, אמר כי מדובר ברגע המכריע ביותר בתולדות משטר האייתוללות. "הרגע הזה בהיסטוריה הוא המכריע ביותר בתולדות המהפכה האסלאמית, מפני שהאויב נכנס לשדה העימות איתנו בכל יכולת אפשרית", אמר סלאמי.

בימים האחרונים צבא ארה"ב זירז פריסה כוחות נוספים במזרח התיכון, לרבות נושאת מטוסים במפרץ הפרסי, מפציצים מסוג B-52 וטילי פטריוט. במקביל הוחלט להחזיר לארה"ב חלק מהסגל הדיפלומטי המוצב בעיראק בטענה שממצאי מודיעין מוכיחים על התעצמות האיום מצד איראן וגרורותיה במזרח התיכון.

 

עוד בנושא
בכירים בממשל האמריקני אמרו ל'וושינגטון פוסט' כי הנשיא מעדיף לנקוט בגישה דיפלומטית בסוגיית המתיחות עם איראן ורוצה לשוחח ישירות עם מנהיגיה. יועציו הבכירים "מקדימים את המאוחר" בהתנהלותם בסוגיה ונמצאים "במקום אחר" מהנשיא

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *