ארכיון. בית חב"ד שהוצת (צילום: ויקיפדיה)

בפעם השנייה: בית חב"ד בארה"ב הוצת על ידי אלמוני

בית חב"ד מקומי בעיר ארלינגטון שבמדינת מסצ'וסטס הוצת הלילה בפעם השנייה על ידי אלמוני. המשטרה המקומית פתחה בחקירת האירוע. במשטרה חושדים כי המניע להצתות הינו אנטישמי מאחר וביתו של שליח חב"ד משמש אף כבית כנסת

אנטישמיות: בית חב"ד בעיר ארלינגטון שבמדינת מסצ'וסטס הוצת הלילה בפעם השנייה על ידי אלמוני. המשטרה המקומית פתחה בחקירת האירוע.

על פי דיווח, כוחות הכיבוי הוזעקו לביתו של הרב, המשמש גם כבית חב"ד מקומי, בשעה 9 בערב. הכבאים הצליחו להשתלט על האש שבחדי שמים לא התפשטה לכלל המבנה. אש קטנה עם מטף כיבוי. חוקרי המשטרה החלו בניסיונות לאתר את המצית ונבדק חשד אם הוא זה שהצית את בית חב"ד במוצאי שבת האחרון.

תושב המקום סיפר למשטרה כי הוא, אשתו וילדיו יצאו מהבית לאחר שגילו את השרפה. כבאים איתרו את מקור הדליקה, בצידו האחד של הבית. כעבור זמן קצר הגיע למקום חוקר מטעם כיבוי אש שקבע כי אכן מדובר בהצתה.

במשטרה חושדים כי המניע להצתות הינו אנטישמי מאחר וביתו של שליח חב"ד משמש אף כבית כנסת לסטודנטים מקומיים וכי הכתובת זמינה באינטרנט. שליח חב"ד לא קיבל איומים ולא הבחין בפעילות חשודה באזור לאחרונה.

מפקד המשטרה אמר כי "מתוך כבוד לפרטיותו של שליח חב"ד, בשלבים המוקדמים של החקירה, לא הפנינו תשומת לב לעובדה שמדובר ברב, אך ככל שהחקירה נמשכה ולאחר התייעצות, לצערנו יש להשאיר את כל האפשרויות פתוחות עד אשר תושלם החקירה", אמר מפקד המשטרה.

הוא הוסיף "אנחנו פונים לכל מי שיש לו מידע על השריפה הזאת או על האדם החשוד שהצית את הבית, לפנות למשטרת ארלינגטון".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *