אכזבה • בפעם ה-28 דחה בית המשפט את גורלו של יעקב אסטרייכר

גם לאחר 450 יום מאסר, בית המשפט מקשיח את עמדתו, ודחה היום את בקשתו של אסטרייכר להשתחרר בערבות • השבת בעת רעווא דרעווין אלפים יעתירו למען שחרורו

בית המשפט בבוליביה, דחה הבוקר (ה) את בקשת השחרור בערבות שהגיש האסיר החרדי ר' יעקב אסטרייכר הכלוא על לא עוול בכפו.

קרא עוד:

[postim]

הדיון ה-28 במספר של ר' יעקב, החל אתמול וארך חמש שעות, הבוקר נמשך הדיון עוד 5 שעות ללא הועיל וללא תוצאות, בדיון הנוכחי דן בית המשפט בבקשתו של יעקב לשחררו מבית הכלא בערבות כספית.

מחוץ לאולם בית המשפט ישבו כל העת אמו של ר' יעקב שכבר חצתה את גיל ה-80, והיא ניצולת שואה, שהגיעה עם בתה אחותו של יעקב, לתמוך בו ולעודדו מחוץ לכותלי בית המשפט, שם כמובן ישבו בשעות אלו ואמרו פרקי תהילים להצלחת המשפט.

אך למרות השעות הארוכות שחלפו מתוך מתח ותקוה אולי הפעם סוף סוף, יחוסו עליו השופטים וישחררו את יעקב מאפילה לאורה, ויזכה לעשות את הימים הנוראים בחיק משפחתו, אך לשווא כמו בדיונים הקודמים בית המשפט ממשיך להתנכר אליו והקשיח את עמדתו, שלא לשחררו בשום פנים ואופן אפילו בעד בצע כסף.

חבר מועצת העיר ניו יורק ר' דוב הייקינד שמאז מעצרו לפני כ-450 ימים, נכנס לעובי הקורה, ואמר כי לא ישקוט ולא ינוח עד שייראה את יעקב אסטרייכר בביתו, עודכן כעת על תוצאות המשפט האחרון שלא נשאו פרי, אמר כי הפעם יפעל במלוא המרץ ובכל החזיתות, להביא לשחרורו של יעקב עוד לפני פרוס הימים הנוראים.

בתוך כך יצויין כי רבנים ועסקנים הכריזו כי השבת (כי תצא) לפני סעודה שלישית, בעת רעוא דרעווין שהוא זמן עת רצון, יתכנסו אלפים מבני היהדות החרדית במאות בתי הכנסת ברחבי ארה"ב זקנים ונערים, לאמירת פרקי תהילים למען שחרורו של ר' יעקב יהודא בן שיינדל הי"ו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *