דיווח: אחיו של קים ג'ונג און שחוסל היה מודיע של ה-CIA

"וול סטריט ג'ורנל" מדווח שקים ג'ונג נאם, אחיו למחצה של רודן צפון קוריאה שהורעל לפני שנתיים בגז עצבים, ביקר במלזיה כדי להיפגש עם איש קשר ב-CIA. קים ג'ונג נאם הביע בפומבי התנגדות למינוי קים ג'ונג און לשליט. ב-CIA סירבו להגיב לידיעה

ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח הלילה (שלישי) מפי גורם המעורה בפרטים, כי אחיו למחצה של רודן צפון קוריאה קים ג'ונג און, קים ג'ונג נאם, שחוסל במלזיה בשנת 2017, היה מודיע של ה-CIA. עוד דווח בעיתון כי ביקורו במלזיה בעת שנרצח היה לצורך פגישה עם איש הקשר שלו בסוכנות הביון האמריקנית, עם זאת, ייתכן שהייתה סיבה נוספת לביקורו במדינה. העיתון הדגיש כי עדיין לא ברור אופי הקשר בין קים ג'ונג נאם ל-CIA. זאת בעקבות כך שנאם חי במשך שנים רבות מחוץ לצפון קוריאה ולא היה לו כוח בפיונגיאנג, כך שגם אם סיפק מודיעין לא היה זה מידע מודיעיני בעל משמעות על מה שקורה בתוך המדינה המבודדת.

ב-CIA סירבו להגיב ל"וול סטריט ג'ורנל", אך גורמים לשעבר בממשל האמריקני אמרו לעיתון, כי קים ג'ונג נאם היה גם בקשר עם שירותי ביטחון של מדינות אחרות בפרט עם אלו של סין. נאם, התגורר במקאו, טריטוריה אוטונומית של סין.

בדיווח נכתב, כי לאחר הרצח היה חשש גדול בקרב כוחות הביון האמריקאים שיתגלה הקשר בין ה-CIA לקים ג'ונג נאם, העיתון מספר כי בקהילת המודיעין האמריקנית "נשמו אנחת רווחה", אחרי שהקשר בין ה-CIA לקים ג'ונג נאם לא נחשף מיד לאחר חיסולו. אולם, כשלושה חודשים אחרי הרצח דיווח העיתון היפני "אשאי שימבון" כי קים האח נפגש במלזיה עם אדם ממוצא קוריאני-אמריקני ושבמלזיה חשדו כי אותו אדם הוא קצין מודיעין אמריקני. לפי המשטרה המלזית, במהלך שהותו במדינה קים ג'ונג נאם שהה מספר ימים באי הנופש לאנגקאווי, שם נפגש במלון עם הקוריאני-האמריקני שזהותו לא ידועה.

הרצח של קים ג'ונג נאם בוצע על ידי הרעלה בגז עצבים מסוג VX – אחד הקטלניים בעולם. הגז הותז עליו בנמל התעופה הבינלאומי בקואלה לומפור בירת מלזיה. סיטי עיישה, צעירה אינדונזית בת 26 שנעצרה והואשמה ברצח, אמרה כי חשבה שהיא משתתפת בתוכנית מתיחות וקיבלה עבור המתיחה 90 דולר. לפני שלושה חודשים היא שוחררה מהכלא, לאחר שהתביעה במלזיה ביטלה במפתיע את האישום נגדה בגין רצח. ממשלת אינדונזיה אמרה כי לחץ דיפלומטי שהופעל בדרגות גבוהות על מלזיה הוא זה שהביא לשחרורה של עיישה. משרד החוץ מסר בהצהרה כי היא "רומתה ולא הבינה כלל שהיא מנוצלת על ידי המודיעין הצפון קוריאני".

בדרום קוריאה טוענים שתקיפתו של קים ג'ונג נאם הייתה חלק מהתנקשות שתוכננה בקפידה על ידי קים ג'ונג און. לטענת הסוכנות, קים רצה לחסל את האח, שלפי הדיווחים מעולם לא פגש. קים ג'ונג נאם נחשב עד לתחילת העשור הקודם ליורש של אביו קים ג'ונג איל כשליט צפון קוריאה, אבל הוא הודח אחרי פרשה מביכה שבה נתפס מנסה להיכנס ליפן בדרכון מזויף כדי לבקר בדיסנילנד-טוקיו. בשנים שלאחר מכן מתח ביקורת על משפחתו, והוא אף הביע בפומבי התנגדות למינוי קים ג'ונג און לשליט ולהעברת השליטה בצפון קוריאה בירושה. הביקורת שמתח על המשפחה השלטת הפכה אותו ליריב פוטנציאלי לקים ג'ונג און.

2 תגובות

גויים משוגעים

למה צריך לשים תמונה של גויים רשעים רוצחי המונים? בשביל זה אני קורא רק jdn?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *