קהילת 'אליהו הנביא' במצרים נאלצה השבוע להפריך שמועות לפיהן בית הכנסת של הקהילה לא יפתח השנה לראשונה מזה 180 שנה. גבאי בית הכנסת אמר: החזן הקבוע לא יהיה, אך בית הכנסת יפתח כרגיל והתפילות יתקיימו כסדרן.

פרסומים שונים דיווחו לאחרונה כי בית הכנסת השייך לקהילת 'אליהו הנביא' במצרים, יהיה סגור השנה בימים נוראים, פעם ראשונה מזה 180 שנה. מקורות בבית הכנסת מכחישים וטוענים: בית הכנסת יפתח כרגיל.

קרא עוד:

[postim]

ראשי קהילת 'אליהו הנביא' בעיר אלכסנדריה במצרים, נאלצו להפריך שמועות שפורסמו לאחרונה לפיהם בית הכנסת של הקהילה הממוקם באלכסנדריה לא יפתח השנה בימים נוראים, מסיבות בטחוניות.

לטענתם, בית הכנסת יפתח כרגיל, למעט הגעתו של רב המשמש גם כחזן שכניסתו למצרים נאסרה ע"י השלטונות.

גבאי בית הכנסת, ר' יוסף גאון אמר, כי תפילות בית הכנסת יתקיימו כסדרן בכל משך תקופת החגים. אמנם ללא החזן הקבוע, אך יהיו חזנים אחרים וכולנו נדאג שקול התפילה ישמע בבית הכנסת כמו ב- 180 שנה האחרונות.

כאמור, בתחילת השבוע פורסמו הודעות בקהיר ובאתרי אינטרנט שונים בעולם, לפיהם בית הכנסת של קהילת 'אליהו הנביא' לא יפתח השנה, פעם ראשונה לאחר 180 שנה. מסיבות בטחוניות.

הקהילה היהודית במצריים שמנתה כ 80,000 יהודים, החלה להידלדל מאז שהוקמה מדינת ישראל, יהודים רבים בחרו לעלות לארץ ולהשתקע בה, אך עדיין ישנה קבוצה המונה עשרות בודדות של יהודים שמתקשים להיפרד וחיים שם תוך שהם שומרים על אש נמוכה כדי להימנע מתקריות מיותרות עם שכניהם.