אנטישמיות בברלין: קבוצת ילדות הותקפה אתמול (שני) ע"י מספר צעירים אנטישמים בעת שיצאו מבית הספר. נציג הקהילה היהודית בתגובה: חייבים להילחם בתופעה, גם כשמדובר באלימות מילולית.

שבוע לאחר שהותקף הרב דניאל אלתר יחד עם בתו ברחוב העיר בברלין, הותקפו אתמול (שני) 13 ילדות בגילאי  7-9 על ידי אנטישמים שירקו לעברם וצלמו אותם.

קרא עוד:

[postim]

הילדות יצאו מבית הספר בית חב"ד בברלין בו הן לומדות, הילדות התעכבו בפתח בית הספר כשלפתע נגשו לעברם מספרם צעירים חסרי מעש ושאלו אותן אם הן חרדיות?

הילדות ענו שכן והנערים החלו לצלם אותם ולירוק לעברם. מורה בבית הספר שבדיוק יצא לביתו הבחין במתרחש ורץ לכיוונם אך הנערים ברחו מהמקום.

בתגובה לאירוע אמר דיטר גראומן, נציג הסוכנות החרדית בקונסוליה, כי "התקרית האנטישמית האחרונה בברלין הינה רצינית מאוד ומעוררת דאגה. עויינות כלפי יהודים במדינה עלולה להפוך להרגל, דבר שאנו לא מעוניינים שיקרה ח"ו. עלינו להילחם בתופעה גם במקרים כמו אתמול שמדובר בתקיפה מילולית בלבד".

גראומן המשיך ואמר, "המקרה אתמול, אינו מקרה חד פעמי. על החברה לדאוג למענה הולם כלפי התוקפים ולהילחם בתוקף כנגד כל התנהגות אנטישמית כזו או אחרת".

הרב יהודה טייכטל, המזוהה עם בית הספר של בית חב"ד אמר, "גם בהתקפה בשבוע שעבר על הרב דניאל אלתר, ניסו לפגוע בבתו הקטנה של הרב. המקרה שאירע אתמול מוכיח כי האנטישמים הציבו לעצמם מטרה לפגוע בילדים יהודים, זה לא מתקבל על הדעת".

הרב קרא לשלטונות ברלין לעשות ככל שביכולתם ע"מ ללכוד את העבריינים ולהבטיח את בטחון התושבים היהודים בעיר.