תוצאות מדגמי הבחירות במדינה מראים כי "הדמוקרטיה החדשה" - מפלגת הימין השמרנית של קיריאקוס מיטסוטקיס זוכה לרוב מוחלט בפרלמנט. בכך תם 4 שנות שלטון השמאל בראשות רה"מ אלכסיס ציפראס. ציפראס: "מכבדים את רצון העם"

מדגמים ראשונים המופיעים הערב (ראשון) בערוצי הטלוויזיה ביוון, מלמדים כי מפלגת הימין השמרנית ביוון בדרך לניצחון בבחירות לפרלמנט. על פי תוצאות שני מדגמים, "הדמוקרטיה החדשה" – מפלגת הימין השמרנית של קיריאקוס מיטסוטקיס, זוכה לרוב מוחלט בפרלמנט. בכך גברה המפלגה על מפלגת השלטון מהשמאל "סיריזה" בראשות ראש הממשלה אלכסיס ציפראס לאחר ארבע שנים בשלטון.

תוצאות אחד מהמדגמים מראות כי השמרנים מובילים עם בין 38% ל-42% מהקולות, מה שמרמז על רוב מוחלט בפרלמנט היווני. סקר אחר הראה כי "הדמוקרטיה חדשה" זוכה ביותר מ-50% מהמושבים בפרלמנט.

ראש הממשלה ציפראס פיזר את הפרלמנט לאחר מפלה שספג בבחירות לפרלמנט האירופי במאי האחרון, ציפראס אמר לאחר פרסום תוצאות המדגמים כי הוא "מכבד את רצון העם שבחר במפלגת השמרנים להנהגת המדינה". לדבריו: "היום, עם ראש מורם, אנו מקבלים את הכרעת העם. כדי להביא את יוון למקום שבו היא נמצאת היום היינו צריכים לקבל החלטות קשות שיש להם עלות פוליטית כבדה".