צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

לאחר הסערה: שגריר בריטניה בארה"ב הודיע על התפטרותו

קים דארוך, שגריר בריטניה בארצות הברית, הודיע על התפטרותו בעקבות דליפת הביקורת החריפה שכתב על נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בשנים האחרונות. "המצב הנוכחי מקשה עלי לבצע את התפקיד", כתב השגריר בהודעת ההתפטרות

שגריר בריטניה בארצות הברית, קים דארוך הודיע על התפטרותו בעקבות דליפת הביקורת החריפה שכתב על נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. "המצב הנוכחי מקשה עלי לבצע את תפקידי", כתב השגריר בהודעת ההתפטרות.

הפרשיה התפוצצה לפני מספר ימים לאחר שנחשף כי בתזכירים לממשלת בריטניה, משנת 2017 ועד היום, כתב קים דארוך שטראמפ "מקרין חוסר ביטחון", והמליץ לגורמי ממשל בלונדון להציג את עמדתם "בצורה פשוטה, אפילו בוטה", כשהם מדברים עם הנשיא האמריקני כדי שיבין את המסר שלהם.

"אנחנו לא באמת מאמינים שהממשל הזה יהפוך לנורמלי יותר, או שיהיה פחות בלתי צפוי, פחות מפולג ותפקודי יותר עם הזמן", כתב דרוק באחד התזכירים. לדבריו, "אי אפשר לצפות לשיפור מבחינה דיפלומטית".

באחד התזכירים מהחודש שעבר תיאר השגריר "בלבול בממשל" בעקבות ההחלטה של טראמפ לבטל את המתקפה באיראן. טראמפ הסביר לאחר מכן שביטל את התקיפה ברגע האחרון כשהבין כמה אנשים צפויים להיהרג בה. "סביר יותר שהוא מעולם לא רצה לתקוף", כתב השגריר.

משרד החוץ הבריטי לא הגיב לפרסום. ה"דיילי מייל" ציטט היום גורם במשרד שאמר שהציבור מצפה מדיפלומטים "לספק לשרים מידע מהימן והערכות מדויקות על המצב במדינות שבהן הם מוצבים. השקפות הדיפלומטים אינן משקפות בהכרח את עמדת השרים או הממשל, אבל אנחנו משלמים להם כדי שיהיו כנים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *