שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף איים כי איראן תפרוש מהסכם הגרעין במידה והאינטרסים שלה לא יישמרו על ידי המעצמות ובהם מדינות אירופה. עוד אישר כי הוזמן לפגישה עם טראמפ בבית הלבן בתמורה להסרת הסנקציות - אך סירב להזמנה

איראן תפרוש מהסכם הגרעין עם המעצמות מ-2015 אם האינטרסים שלה לא יישמרו על ידי שאר הצדדים להסכם, כך אמר היום (שני) שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף. "איראן תעזוב את הסכם הגרעין עם המעצמות מ-2015 אם יהיה בכך צורך", אמר זריף במסיבת עיתונאים. "אנו קוראים לאירופים להאיץ את המאמצים להגן על הכלכלה האיראנית מהסנקציות האמריקאיות".

זריף אישר גם את הדיווח בארה"ב לפיו הוא הוזמן על ידי הסנטור הרפובליקני ראנד פול להיפגש עם הנשיא דונלד טראמפ לשיחות בבית הלבן. "הם אמרו לי: 'לא יוטלו עליך סנקציות אם תקבל את ההצעה להיפגש'", אמר לפי דיווח של סוכנות הידיעות טסנים. "הם לא מעוניינים בפתרון דיפלומטי בסוגיית הגרעין".

שר החוץ האיראני טען גם כי ארה"ב מבודדת בעולם ולא מסוגלת להקים קואליציה עם בעלות בריתה במפרץ. "ארה"ב ניצבת לבד בעולם, היא לא יכולה לבנות קואליציה (במפרץ). בנות בריתה מתביישות להצטרף", אמר זריף. "היא רוצה לשלול מאיראן את זכויותיה".

כזכור, בסוף השבוע איראן הודיעה כי תנקוט בצעד נוסף, השלישי במספר, לצמצום התחייבויותיה להסכם הגרעין שממנה ארה"ב פרשה בשנה שעברה. "הצעד השלישי בהפחתת המחויבות להסכם ייושם אם לא יהיה שינוי מהמצב הנוכחי", אמר השר האיראני. "אמרנו שאם אחרים לא יישמו את ההסכם במלואו, גם אנחנו נעשה זאת. כמובן שכל פעולותינו הן במסגרת ההסכם".