כוחותיו של אסד השתלטו על כפר הביט, הכפר חשוב בשל קרבתו לעיר המרכזית 'חאן שייחון' ולכביש המהיר M5 בין דמשק לחאלב. עד כה דיווח הארגון הסורי לזכויות אדם על יותר מ-2,000 הרוגים בקרב על אידליב, עשרות מהם נהרגו בלחימה העזה אמש

צבא סוריה השתלט היום (ראשון) על כפר חשוב במחוז אידליב שבצפון-מערב המדינה, מחוז אידליב נחשב למעוזם האחרון של המורדים והג'יהאדיסטים הנלחמים נגד משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד וההשתלטות על כפר הביט היום פותחת לאנשי אסד דרך אל האזורים הדרומיים של אידליב, שם חיים כשלושה מיליון בני אדם, רבים מהם עקורים שברחו אל המחוז כדי למצוא מקלט אחרי שהמורדים הפסידו לאסד במחוזות אחרים בסוריה. לדברי פרשנים העוסקים במלחמה בסוריה, מדובר ביעד אסטרטגי חשוב שצבא אסד כבש.

לפי דיווח של הארגון הסורי לזכויות אדם. זאת ההתקדמות הראשונה של נאמני הנשיא בשאר אסד אל תוך מעוז האופוזיציה אחרי יותר משלושה חודשים. עוד מסר הארגון שמקום מושבו בבריטניה ודיווחיו נחשבים לאמינים, כי עשרות לוחמים משורות שני הצדדים נהרגו בקרבות המתרכזים באידליב ובחמאת.

הכפר הביט קרוב לעיר הגדולה חאן שייחון, המוחזקת על-ידי המורדים מאז שנת 2012, וכן לחלקים מכביש M5, הכביש המהיר המקשר את הבירה דמשק לעיר חאלב – הגדולה בערי סוריה. לפי תומכי אסד, צבאו כבש את הכפר הביט אחרי קרבות עזים עם מחבלים מארגון תחריר א-שאם, לשעבר שלוחת אל-קאעדה בסוריה ובעלי בריתם.

עוד דיווח הארגון הסורי לזכוית אדם כי 70 לוחמים נהרגו אמש, 32 משורות הכוחות התומכים במשטר. היתר היו משורות תחריר א-שאם, לשעבר שלוחת אל-קאעדה בסוריה, ובעלי בריתם. בשעות הבוקר היום נהרגו עוד 27 לוחמים, תשעה מהם מצבא אסד.