הפעילות בנמל התעופה, מהעמוסים בעולם פסקה, העימותים בין כוחות המשטרה לבין אנשי המחאה הקוראים להתפטרות ההנהגה המקורבת לסין נמשכים. טראמפ: "המודיעין שלנו הודיע כי ממשלת סין מעבירה חיילים לעבר הגבול עם הונג קונג"

לאחרונה התחדשו העימותים וההפגנות בהונג קונג נגד השלטון ונגד סין הנמשכות זה חודשיים ןמאות מפגינים התעמתו הערב (שלישי) עם כוחות משטרה בנמל התעופה הבינלאומי בהונג קונג, אחד מנמלי התעופה העמוסים ביותר בעולם. כוחות משטרה תועדו כשעם מפעילים אלימות כלפי המוחים. רשויות נמל התעופה הודיעו כי פעילות הנמל הופרעה באופן חמור, וכי הנוסעים שביקשו לעזוב את הונג קונג לא הצליחו להגיע לדלפק משטרת ההגירה.

ההפגנות בהונג קונג נמשכות מספר חודשיים, ללא סימני דעיכה. סין מחזיקה בכוחות צבא סמוך לעיר ומזהירה כי סבלנותה פוקעת. אתמול כינתה סין את המפגינים "טרוריסטים". המחאה החלה בשל חוקי הסגרה לסין, שכבר הושעו, אולם מאז היא כבר התרחבה ועתה דורשים המפגינים את הדחת ראשת העיר קארי לאם ורפורמות דמוקרטיות גדולות יותר. הונג קונג נהנית מאוטונומיה גדולה יותר בהשוואה לסין היבשתית, במסגרת השיטה המכונה "מדינה אחת, שתי מערכות".

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צייץ הערב כי "המודיעין שלנו הודיע כי ממשלת סין מעבירה חיילים לעבר הגבול עם הונג קונג. על כולם להירגע ולהיזהר". זמן קצר לפני הציוץ התייחס טראמפ למשבר, בשיחה עם כתבים הביע תקווה שאיש לא ייהרג במהלכו. "זו סיטואציה מאוד מורכבת. אני חושב שהיא תיפתר, לטובת החירות. אני מקווה שזה יסתדר עבור כולם, כולל סין", הוסיף הנשיא.