הרשויות בגיברלטר הודיעו לאמריקאים כי לא יוכלו לאכוף את הצו העיקול שהוציא בית המשפט הפדרלי בוושינגטון, זאת בשל המחויבות לחוקי האיחוד האירופי. יו"ר הפרלמנט האיראני: "העמידה האיתנה של איראן אילצה את הבריטים לסיים את התנהלותם הפיראטית"

גיברלטר סירבה לבקשת ארה"ב להחרים את המכלית האיראנית "גרייס 1", זאת בשל היותה מחויבת לחוקי האיחוד האירופי. כך נמסר היום (ראשון) בהצהרה מטעם ממשלת גיברלטר. בהודעה נכתב כי "חוסר יכולתה של הרשות המרכזית לממש את הצו היא תוצאה של חוקי האיחוד האירופי, וההבדלים בינו לבין ארה"ב, בכל הקשור לסנקציות המוטלות על איראן. הסנקציות של האיחוד האירופי נגד איראן, החלים בגיברלטר, פחות מפורטים מאלו של ארה"ב".

ביום שישי האחרון הסכימה גיברלטר לשחרר את המכלית, זאת בעקבות הבטחת איראן כי תנותב ליעד אחר. על אף ששוחרר, כלי השיט עדיין עוגן בגיברלטר ומחכה לאנשי צוות חדשים שיגיעו מאיראן, וארצות הברית מעוניינת למנוע את עזיבתו מחר. אתמול הוציא משרד המשפטים האמריקני צו עיקול למכלית, שנשאה יותר משני מיליון חביות נפט, שעל פי החשד יועדו להגיע באופן לא חוקי לסוריה. בקשה שכאמור נדחתה.

יו"ר הפרלמנט האיראני, עלי לריג'אני, הגיב להחלטה של בריטניה לשחרר את המיכלית האיראנית שהוחזקה בגיברלטר ואמר: "העמידה האיתנה של איראן אילצה את הבריטים לסיים את התנהלותם הפיראטית, מאחר שהללו הבינו כי היכולות וההתנהלות של איראן כיום אינן כפי שהיו בעבר".

הבריטים מסרו בתגובה כי "אנחנו לא נעמוד בצד ונאפשר לאיראן, או לאף אחד, לעקוף את הסנקציות על סוריה". כמו כן, הוסיפו: "חייבים לכבד את חופש התנועה של ספינות מסחריות לפי החוק הבין-לאומי".