צילום: לע"מ / אינסטגרם

סין מזהירה את ארה"ב: "חדלו מהצעדים השגויים, או שיהיו השלכות"

בתגובה לכוונתו של טראמפ להטיל מכסים בגובה 10% על סחורות מסין בהיקף של 300 מיליארד דולר, סין מחריפה את מלחמת הסחר • סין מתכוונת להטיל מכסים חדשים על סחורות אמריקאיות בסך 75 מיליארד דולר בשיעור של 5% עד 10%

סין הזהירה היום את ארצות הברית מפני "השלכות" אם היא לא תפסיק את "צעדיה השגויים". זאת, בתגובה להחלטת הנשיא דונלד טראמפ להעלות את שיעור המכס שיוטל על מוצרים סיניים ב-550 מיליארד דולר. בהודעה של משרד המסחר הסיני נמסר כי "על ארצות הברית לא לטעות בהבנת המצב או להמעיט בנחישות של העם הסיני".

בנוסף, סין הודיעה היום כי בכוונתה להטיל מכסים חדשים על סחורות אמריקאיות, בסך 75 מיליארד דולר. לפי מועצת המדינה של סין, המכסים יהיו בשיעור של 5% עד 10%, והם ייכנסו לתוקף בשני מועדים: הראשון ב-1 בספטמבר, והשני ב-15 בדצמבר. עוד נמסר כי יוטל מכס בסך 25% על מכוניות תוצרת ארה"ב, ומכס בסך 5% על חלקי חילוף. שני המכסים ייכנסו לתוקף בתאריך 15 בדצמבר.

החשש הגדול בארצות המובילות את הכלכלה העולמית כיום, ובראשן ארה"ב, יפן, גרמניה, בריטניה, צרפת וסין, הוא שהעולם מצוי בפתח מגמה של האטה כלכלית גלובלית, העלולה לגלוש במהרה למיתון עולמי, שלא יפסח גם על ישראל.

כלכלנים ציינו בסוף השבוע שטראמפ דווקא נוהג נכון בגזרות מכסי הסחר שלו, שכן, "הסינים הם מפלצת ללא חוק ומוסר". לדברי כלכלנים מובילים בעולם, אם לא יינקטו כעת צעדים, לא ניתן יהיה לעצור את הכוח הסיני בעתיד.

ב-2018 אמר טראמפ כי "מלחמות סחר הן טובות וניתן לנצח אותן בקלות", אך המהלכים האחרונים מסמנים כי מדובר במלחמה שרק הולכת ומחריפה ברקע מצבה הלא יציב של הכלכלה האמריקנית לקראת הבחירות הבאות, בהן יתמודד טראמפ לכהונה נוספת. המלחמה והחלה בעקבות טענותיה של וושינגטון כי בייג'ינג נוקטת שיטות פראיות כגון גניבת סודות מסחריים ואילוץ חברות זרות למסור לידיה טכנולוגיה, בניסיון להשיג עליונות טכנולוגית על ארה"ב.

2 תגובות

אחלה טראמפ
צודק לגמרי

כנראה שזה שהוא משוגע זה לא אומר שהוא גם טפש

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *