המהומות פרצו על רקע סרטון שהופץ ובו זלזול במוחמד ובדת האיסלאם, נשיא לוב, 'מתנצל בפני כל העולם'. נשיא ארה"ב הגיב בזעזוע לרצח.

סרטון שהופץ ברחבי העולם, על ידי במאי אמריקאי (ממוצא ישראלי) אשר עוסק בגנות ובזלזול חמור במוחמד ובדת האיסלאם, התסיס את רחובות המדינות האסלאמיות, בלוב העניינים יצאו מכלל שליטה, והתוצאה, שגריר אמריקני נרצח וכן לוחמי קומנדו אמריקניים ודיפלומטים שבאו להגן עליו אף הם נרצחו.

קרא עוד:

[postim]

השגריר כריסטופר סטיבנס  שמעונו בטריפולי בירת לוב נסע להגן על ההמון שהסתער על דיפלומטים אמריקניים בזעם בלתי נשלט עקב פרסום הסרטון המבזה, הפורעים המוסלמים טיפסו על קירות השגרירות בבנגזי, ההתפרעות לוותה בירי רקטות שאחת מהן פגעה ברכבו של השגריר בו נסע עם בני משפחתו.

הגינויים מרחבי העולם ובפרט מאמריקה לא איחרו לבוא, מזכירת המדינה הילארי קלינטון אמרה 'ליבי מיצר על אובדן חיים, אין שום הצדקה בעולם לאלימות, נשיא ארצות הברית אובאמה אמר 'אני מזועזע מהסרטון אין לפגוע ברגשות דת כזו או אחרת ואין לאפשר ליחידים הזויים לבצע זאת, אבל מקרה האלימות המזעזעת אסור היה שיתרחש. נשיא לוב מוחמד מגריף אמר כי הוא מזועזע מהתקיפה והוא מתנצל בפני אמריקה ובפני כל העולם כולו על רצח השגריר הדיפלומטים ואנשי הקומנדו.

הבמאי טוען שקיבל תרומות בסך כחמישה מיליון דולר מיהודים לצורך המטרה עוד טוען הבמאי שהוא ממוצא ישראלי, ועובדה זו מסעירה עוד יותר את הרוחות ואת ההתלהטות הבלתי נשלטת, חשש כבד שבימים הקרובים ייפגעו מקומות ואינטרסים או אנשי ומייצגי היהדות ברחבי העולם.